Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Windows utahují smyčku: častá metoda uživatelů, jak obejít povinnost zřízení účtu Microsoft, už nefunguje

Jiří Palyza 07.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Mnoho uživatelů doposud využívalo trik s e-mailem, pomocí kterého se úspěšně vyhýbali nutnosti vytvořit účet Microsoft. To bylo doposud nutné při instalaci Windows 11 pro jeho standardní nastavení. Tuto metodu ale firma zřejmě zarazila a víc tlačí na provázanost systému s účtem.

Pro využívání všech možností systému Windows 11 bylo nejprve nutné zadat e-mailovou adresu, která je propojena s účtem Microsoft. Pokud jej nemáte, budete systémem vyzváni k jeho vytvoření. Jinak proces nastavení systému nebude spuštěn.

To se pochopitelně spoustě uživatelů nelíbilo, a tak s výhodou používali "bypass", který jim umožnil Windows 11 používat bez nutnosti zřízení účtu Microsoft. Existovalo na to několik šikovných triků, které doposud fungovaly a Windows 11 se dal částečně obelstít.

Jedním z klasických postupů bylo deaktivovat před nastavením Windows 11 aktivní připojení k internetu. Windows 11 se poté spokojil pouze s lokálním účtem, což je přesně to, co mnohým uživatelům stačilo. Microsoft ale postupně všechny nalezené objížďky uzavřel.

Mohlo by vás zajímat

Jedna z posledních, která doposud ještě fungovala, spočívala v zadání náhodné e-mailové adresy a hesla, které neexistuje. To způsobilo selhání následného odkazu a uživatelé byli přesměrováni na vytvoření místního účtu, což jim umožnilo vyhnout se vytvoření oficiálního účtu Microsoft.

Mnoho uživatelů této metodě pochopitelně dávalo přednost. Místní účet slibuje větší kontrolu nad vlastními daty a větší míru soukromí. Na druhou stranu bez vytvoření účtu Microsoft a jeho používání ztrácíte některé užitečné funkce, ke kterým patří například zálohování účtu nebo speciální doplňky, jako je Copilot.

Ani tato metoda obcházení účtu už ale zdá se nefunguje. Microsoft svoji chybu zřejmě opravil. Namísto přeskočení odkazu uvíznete ve smyčce, ze které se nedostanete, dokud nezadáte správnou e-mailovou adresu.

Některé možnosti obcházení se přeci jen stále dají použít: otázkou je, jak dlouho ještě

Zdroj: X / @zacbowden

Stále existuje další způsob, jak překonat zablokování procesu provázání systému s účtem Microsoft. Stačí v průběhu instalace Windows 11 zadat do příkazové řádky OOBE\BYPASSNRO. Tím přeskočíte připojení k internetu, a tím i provázání systému s účtem Microsoft.

Je ale otázkou, jak dlouho ještě bude tato možnost k dispozici a kdy Microsoft zakročí i zde. Zdá se, že v Redmondu usilují o to, aby používání systému Windows 11 bylo závislé na účtu Microsoft. V kombinaci se stále častějšími výzvami, aby uživatelé systému Windows konečně přešli na Windows 11, postup redmondského koncernu vzbuzuje diskuze

Zdroj: Windows Central, X / @zacbowden 
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud