Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Windy bude informovat o kvalitě ovzduší

Pavel Trousil 13.03.2019

Služba Copernicus uzavřel partnerství s českou aplikací Windy pro poskytování informací o celosvětové kvalitě ovzduší. Údaje o životním prostředí budou zahrnovat denní předpovědi dvou hlavních znečišťujících látek na zemském povrchu: oxidu dusičitého a jemných částic.

Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS) oznámila partnerství s Windy, českou aplikací pro předpověď počasí, za níž stojí podnikatel Ivo Lukačovič. Oba partneři se dohodli na spolupráci při poskytování informací o celosvětové kvalitě ovzduší. Služba CAMS, provozovaná Evropským centrem pro střednědobé předpovědi počasí (ECSPP) pod hlavičkou Evropské unie, bude poskytovat informace o kvalitě ovzduší prostřednictvím populární aplikace Windy pro web a chytré telefony.

Údaje CAMS o životním prostředí budou zahrnovat denní předpovědi dvou hlavních znečišťujících látek na zemském povrchu: oxidu dusičitého a jemných částic. Kromě toho budou na Windy dostupné i předpovědi optické hloubky aerosolu, které umožní sledovat dráhy částic z různých zdrojů po celé planetě, včetně prachu rozfoukávaného větrem, spalování biomasy, znečištění, mořských aerosolů a sopečných erupcí.

Partnerství cílí na to, aby se předpovědi o kvalitě ovzduší staly stejně běžnými jako předpovědi počasí, přičemž nová data se mají v aplikaci objevit od léta 2019.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud