Přejít k hlavnímu obsahu

WISE-FTP 9

Martin Kučera 18.01.2020

WISE-FTP 9 je plně vybavený FTP klient s funkcemi na jednorázové i pravidelné přenosy dat mezi vaším počítačem a FTP servery na internetu. ("Plná verze - Chip 02/2020.")

S FTP servery můžete pracovat i z Průzkumníku nebo webového prohlížeče, ale zdaleka ne tak komfortně jako při použití plnohodnotného FTP klienta.

Plná verze FTP klienta WISE-FTP nabízí všechny potřebné funkce pro připojení a pohodlnou výměnu dat s FTP servery a ještě mnohem víc. Vedle nastavení parametrů připojení k FTP serverům, jako je typicky omezení rychlosti přenosu dat, nabízí WISE-FTP například i automatickou kompresi nebo šifrování dat nahrávaných na FTP servery. Třeba i pro zálohování dat na FTP servery můžete použít plánovač úloh a nastavit si v něm pravidelné, automaticky prováděné přenosy dat. Podobně můžete aplikaci WISE-FTP použít také k jedno- či obousměrné synchronizaci obsahu zvolených složek mezi počítačem a FTP serverem. Rovněž si můžete vytvořit vlastní, automaticky vykonávané skripty. Přestože WISE-FTP nemá uživatelské rozhraní v češtině, je program snadno ovladatelný i pro méně zkušené uživatele. V programu najdete i několik desítek přednastavených FTP serverů se zajímavým obsahem.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows XP/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace WISE-FTP 9 v ceně 1 300 korun můžete po jednoduché registraci na internetu používat bez funkčních nebo časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace nebo technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při prvním spuštění zobrazí WISE-FTP průvodce úvodním nastavením. Kromě vzhledu uživatelského rozhraní si v něm můžete nastavit například také výchozí parametry připojování k FTP serverům a standardní postupy pro přenos a ukládání dat mezi počítačem a FTP serverem. Nové připojení k FTP serveru vytvoříte pomocí tlačítka »Connect« vlevo nahoře. V okně s nastavením přístupových údajů k FTP serverům klikněte na tlačítko »New Site« a v části »General« vyplňte údaje potřebné pro připojení k FTP serveru. WISE-FTP obsahuje navíc i několik desítek přednastavených FTP serverů s různým obsahem (aktualizace antivirů, hry, hudba ad.). Najdete je v levé části okna nastavení pod složkou »Common FTP Servers«. Váš vlastní seznam FTP serverů a přístupových údajů k nim si můžete zazálohovat pomocí funkce »Backup My Servers«.

WISE-FTP má přehledné uživatelské rozhraní, rozdělené do několika částí. Při běžném použití si vystačíte s tlačítky funkcí programu v horní části. Pod panelem s tlačítky najdete informační okno s výpisem informací o spojení. Hlavní část okna programu zabírají dva panely – levý se strukturou dat na discích lokálního počítače, pravý s obsahem FTP serveru, ke kterému jste aktuálně připojeni. Po připojení k vybranému FTP serveru můžete procházet strukturu jeho obsahu a prostým přetažením myší nebo pomocí tlačítek mezi oběma panely nahrávat soubory z lokálního počítače na FTP server nebo je naopak z FTP serveru stahovat. O průběhu operace vás informuje obsah panelu zcela dole v okně WISE-FTP.

Pomocí funkcí z kontextové nabídky pravého tlačítka myši můžete například i vytvářet na FTP serveru nové složky (»New directory«), vyhledávat soubory (»Find file«) a přejmenovávat (»Rename«) nebo mazat (»Delete«) soubory a složky. Další funkce pro přenos dat pak najdete pod nabídkou »Transfer«. K dispozici je zde i funkce pro synchronizaci obsahu vybraných složek (»Synchronization«), nahrávání souborů na server v komprimovaném ZIP archívu (»Upload compressed«) nebo zašifrované, chráněné heslem (»Upload in encrypted state«).

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2020

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud