Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Xbox Series X: Microsoft přichází s dlouho očekávaným vylepšením

Jiří Palyza 20.08.2021

Konzole Xbox Series X získává funkci, která se od tohoto špičkového herního zařízení očekávala už od jejího vydání. Microsoft vylepšil nabídku a dashboard Xboxu nechává vyniknout i v rozlišení 4K.

Majitelé konzole Xbox řady X se mohou radovat. Microsoft opravil problém, který se s konzolí táhne od jejího uvedení na trh. Informuje o tom na svém blogu news.xbox.com v příspěvku "Xbox Insider Release Notes – Alpha Skip-Ahead (2109.210813-2200)". Ačkoli zařízení disponuje poměrně výkonným hardwarem a v různých hrách umožňuje i rozlišení 4K, hlavní nabídka konzole je zatím řešena pouze ve Full HD. To se má v budoucnu změnit. Domovská obrazovka, průvodce a další prvky uživatelského rozhraní pak budou také v rozlišení 4K.

Úplné převedení konzole Xbox Series X na rozlišení 4K má ale ještě malý háček. Aktualizace je nejdříve poskytována pouze členům programu Xbox Insider. Stále se také nachází ve velmi rané fázi alfa. Cílem těchto verzí je s pomocí komunity vysledovat chyby a do vydání beta verze a posléze i finální verze je pokud možno všechny opravit. Hráči do té doby nemohou očekávat skutečně stabilní uživatelské prostředí.

Xbox Series X: bude následovat i menší sourozenec?

Pokud se nechcete zúčastnit programu testovací fáze, je dobré si počkat alespoň na beta verzi nové aktualizace Xbox Series X. Dá se ale jen těžko odhadnout, kdy bude aktualizace uvolněna všem uživatelům.

Je zde ale ještě jedna otázka, která zůstává stále otevřená, a to zda bude aktualizace dostupná pouze pro Xbox Series X. Microsoft uvedl na trh i menší verzi konzole s označením Xbox Series S. U ní byl trochu snížen grafický výkon a proto by se mohlo stát, že Microsoft do nabídky rozlišení 4K nepřidá, ačkoli by ho konzole stále zvládla.

Hráči by se také mohli dočkat tmavého režimu

Jednou z dalších hlavních výtek vůči konzoli Xbox Series X bylo, že její nabídka se příliš podobá nabídce konzole Xbox One. To se sice prozatím nezmění, přeci jen se ale vzhledově od svého předchůdce trochu odliší.

Nedávno Microsoft začal pro konzole Xbox také testovat nový tmavý režim, který umožňuje ztlumit jas obrazovky, LED diody ovladače a dokonce i podsvícení tlačítka napájení. Umožní také vypnout HDR a potlačit světelné efekty, což by mělo zmírnit namáhání očí při nočním hraní.

Noční režim i nový ovládací panel by snad měly být uvolněny pro všechny majitele konzolí Xbox řady X a S ještě letos.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud