Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

YouTube získá nový vzhled: jak bude oblíbená streamovací služba vypadat

Jiří Palyza 05.10.2022

Domovská stránka YouTube dostává novou grafiku. Provozovatel se rozhodl změnit její vzhled a do budoucna více vsadil na širší využití designu Material You. Ten se používá i v některých aplikacích společnosti Google.

Kapitoly článku

YouTube zahájil u prvních uživatelů testování designu Material You, který je už známý z mnoha jiných aplikací Google. Na domovské stránce video platformy jsou nyní tlačítka kategorií s kruhovými okraji v horní části stránky nahrazena čtverci se zaoblenými rohy.

Tlačítko "Prozkoumat" bylo nově umístěno doleva nahoru vedle kategorií a není už na levé straně pod ikonou "Domů". Tlačítka "Domů", "Shorts" a "Knihovna" se posunuly na dolní okraj okna. Z předběžných snímků obrazovky prozatím není jasné, kde bude umístěno tlačítko pro předplatné.

Změny designu budou mnoha uživatelům povědomé. Google už je totiž před nějakou dobou nasadil také v mobilní aplikaci YouTube.

Změna vzhledu YouTube: tmavý režim je konečně opravdu tmavý

Miniatury videí, vyhledávací panel a samotné obrazovky videí se budou také zobrazovat ve formě čtverce se zaoblenými rohy. Totéž platí pro Sdílení, Uložení a Nahlášení.

Drobné změny designu se také dočkal tmavý režim YouTube. Pokud mu dáváte přednost, nyní získáte skutečně tmavý "AMOLED černý" dark mode, namísto dosavadního šedého.

Změny designu doposud objevilo jen několik uživatelů. Dá se ale předpokládat, že Google do budoucna plánuje změny rozšířit na všechny uživatele. Kdy se tak stane ale prozatím není jasné.

Zdroj: 9to5Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud