Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zákazníci jsou zoufalí: na dodání iPhonu 15 se čeká třeba i 2 měsíce

Jakub Fišer 18.09.2023
Zdroj: Apple / iPhone 15 press kit

Během uplynulého pátku se spustily předobjednávky nových iPhonů 15. Novinky společnosti Apple jdou do ostrého prodeje již tento pátek, tedy 22. září. Jak to ale vypadá, kdo nestihl objednat v první vlně, dost možná „utře nos“. Objednávky u prodejců i na oficiálním e-shopu se začínají nepříjemně kupit.

Kapitoly článku

Apple nestíhá plnit poptávku

Nejdříve se pojďme podívat na oficiální e-shop Apple, kde výrobce samozřejmě nabízí všechny své nové iPhony od pátku. Varianty jsou hned 4, každý pak nabízí ještě vlastní konfiguraci, barevné provedení a podobně.

Pokud si chcete objednat ten úplně nejlepší iPhone 15 Pro Max v přírodní barvě a se základním úložištěm 256 GB, budete v aktuálním stavu předobjednávek čekat 7 až 8 týdnů. To jsou skoro dva měsíce. Upřímně, to zrovna pozitivně nezní – přitom dodání v druhé polovině listopadu už trochu napovídá, že Vánoce mohou být pro zájemce o nový iPhone krušné.

Trochu lépe je na tom základní iPhone 15, na který budete v průměru čekat 1 až 2 týdny. To je při porovnání s modelem Pro Max prakticky krátká doba. Nutno ale podotknout, že vždy záleží na zvolené barevné variantě – o některé je menší zájem, o některé větší. Proto třeba doba dodání iPhonu 15 Pro Max v tmavě modré je skoro o polovinu kratší, než u stříbrné nebo přírodní titanové varianty.

Doba dodání iPhonu 15 z oficiálního e-shopu Apple
Zdroj: Apple

Obchody možná slibují nesplnitelné

Jaká situace panuje u českých prodejců elektroniky? Alza po zkušenostech z minulých let raději ani neuvádí datum dodání, prostě jen „přijímá předobjednávky“. Zato třeba Mall tvrdí, že při okamžitém objednání dojde k dodání 24. září na adresu, anebo na výdejní místo.

Jiné obchody, jako třeba iStyle nebo Mobil Pohotovost, lakonicky neuvádí, kdy by mohly telefon dodat na vaši adresu. Namísto toho se odkazují na holé sdělení, že „prodej startuje 22. září“. Poněkud realisticky se na celou situaci dívá Datart, který uvádí, že při okamžitém objednání je schopný nový iPhone 15 Pro Max dodat až v druhé polovině října.

Zdroj: Apple, české obchody (Datart, Alza, Mall, Mobil Pohotovost, iStyle)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme