Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Žebříček nejrychlejších smartphonů má nového vítěze: tradiční značky jsou překonány

Jiří Palyza 09.09.2021

Minulý měsíc opět proběhl srovnávací test rychlosti androidových smartphonů na základě benchmarku AnTuTu. Velcí výrobci Samsung a Huawei, nemají v první desítce žebříčku ani jednoho zástupce.

Každý měsíc sestavuje benchmark AnTuTu nový žebříček nejrychlejších smartphonů s Androidem. Nyní byl zveřejněn Top 10 za měsíc srpen, který přináší několik překvapení. Server Antutu.com výsledky shrnuje v příspěvku "Global Top 10 Best Performing Android Phones, August 2021".

Dva nejlepší hráči na trhu se systémem Android se v první desítce vůbec neobjevují. Například vlajková loď Samsungu, Galaxy S21 Ultra 5G, je až na 12. místě, přestože je nejrychlejším zařízením jihokorejského výrobce. Pro Huawei to vypadá ještě hůř: Huawei Mate 40 Pro je v žebříčku až na 40. místě.

Lépe si naopak vedlo Xiaomi, které je na vzestupu: nejenže si firma nedávno zajistila titul "nejprodávanějšího výrobce mobilních telefonů s Androidem v Evropě, ale s modely Mi 11 Ultra, Mi 11 a Mi 11i obsadil sedmé až deváté místo v Top 10 nejrychlejších smartphonů.

Ani Samsung nebo Huawei: nejrychlejší tři androidové smartphony jsou od jiných značek

realmegt-1

Samsung a Huawei jsou překonány: mezi nejrychlejšími smartphony s Androidem si třetí místo pojistil Realme GT. | Zdroj: foto Chip

Třetím v pořadí na pomyslné bedně je Realme GT. Původně pochází z řady "ACE" společnosti Oppo, ale byl přesunut do výrobní řady Realme, protože tam lépe zapadá svým zaměřením na vysoký herní výkon. Překvapivě není GT výrobcem aktivně propagován jako herní smartphone. S výsledkem testu 816 743 bodů je jen 661 bodů za druhým v pořadí.

Tím je ROG Phone 5, jeden z nejoblíbenějších herních telefonů. Stejně jako Realme GT je poháněn Snapdragonem 888 a má 16 GB RAM a 256 GB ROM, což vedlo k výsledku testu 817 404 bodů čili k druhému místu v žebříčku.

První místo v žebříčku AnTuTu obsadil také smartphone, který je primárně určen pro mobilní hráče: Nubia Red Magic 6 Pro. Jeho skóre je 837 506 bodů a s velkým náskokem si tak zajišťuje první pozici. I pro něj pracuje výkonný Snapdragon 888, paměť RAM a flash paměť jsou shodné s ROG Phonem 5.

Příští měsíc by mohl být Red Magic 6 Pro překonán. 6. září byl představen model Nubia Red Magic 6S Pro, který má uvnitř ještě výkonnější procesor: Snapdragon 888 Plus.

antutuaugust2021

| Zdroj: Antutu.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud