Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Zkoušeli jste to vypnout a zase zapnout? Proč to tak často pomáhá?

Pavel Trousil 17.08.2023

Kultovní hláška ze seriálu IT Crowd, ale praktický dotaz. Proč lze řadu technických problémů vyřešit vypnutím a opětovným zapnutím zařízení? Jednoduchý příklad publikovaný na Redditu to vysvětluje.

Technickou záhadou fungujícího triku s vypnutím a zapnutím se zabývala řada odborníků. Uživatel Redditu KDY_ISD na ni našel údajně nejlepší odpověď. Místo složitého vysvětlení použil příklad: navigace po městě.

Představte si, že žijete v obrovském starobylém městě s křivolakými uličkami s mnoha zatáčkami. Chcete se dostat ze svého domu do obchodu s potravinami. Někde po cestě nedáte pozor a špatně odbočíte.

Teď jste se ztratili. Nepoznáváte žádné budovy ani cesty. Co myslíte, že vám pomůže víc - chodit pořád dokola a dokola, nebo se magicky teleportovat zpět k vašemu domu a začít znovu od začátku trasy, kterou už znáte?

To je přesně to, co uděláte v případě, kdy vypnete a zapnete zařízení (anglicky se tomu říká) power cycling. V podstatě vezmete zařízení, které uvízlo v nějakém problému, zvedne ho a znovu ho položí na startovní čáru.

"Ach, startovní čára," řekne si. "Teď už zase vím, co mám dělat."


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud