Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zoner Photo Studio už ve verzi 18

Pavel Trousil 16.09.2015

Brněnská společnost ZONER software uvedla na trh novou verzi fotografického programu Zoner Photo Studio. Verze 18 letos nabízí novinky jako nedestruktivní úpravy, tvorbu Full HD videa z vlastních fotek nebo zjednodušené prostředí a vzhled programu. 

Kapitoly článku

Už na první pohled vypadá Zoner Photo Studio 18 jinak. Vývojáři chtěli, aby prostředí programu bylo srozumitelného pro každého, i pro toho, kdo ZPS otevře poprvé v životě. Tomu přizpůsobili grafiku, vytvořili průvodce prvním spuštěním a zařadili funkce, které využije každý, kdo své fotky rád sdílí. Způsob práce je sjednocený ve všech modulech: levý postranní panel poskytuje přístup ke všem snímkům, pravý panel pak k editačním nástrojům a jejich ovládání a uprostřed je fotografie.

Nedestruktivní úpravy a samostatný Prohlížeč

Nový modul Vyvolat, který nahrazuje dřívější RAW modul, nabízí nedestruktivní úpravy jak surových snímků, tak dalších obrazových formátů, včetně JPG. Úpravy se nezapisují do souborů, fotografie tak netrpí opakovanou komprimací a výsledná kvalita je vyšší.

Modul Prohlížeč se osamostatnil a fotografie se v něm otevírají bez nutnosti spuštění celého Zoner Photo Studia. Do toho se ale dá rychle přepnout jedním kliknutím.

Pohodlné sdílení

Sdílení fotografií je přístupné přes společné tlačítko. Jednotlivé fotografie i objemná alba lze nasdílet e-mailem bez posílání velkých souborů. Fotografie se v pozadí nahrají na Zoneramu do skrytého alba a příjemci e-mailem dorazí jen odkaz k otevření alba. Podobně jednoduché je i sdílení na Facebook, Twitter nebo posílání papírových Zoner Pohlednic přímo ze Zoner Photo Studia.

Přímo v ZPS 18 vytvoříte ze svých fotografií Full HD video včetně hudby a efektů. Snímky lze přeskládat na časové ose. Mezi další vylepšení verze 18 patří i přirozenější expoziční úpravy světel a stínů, nový filtr Olejomalba, plná podpora 4K rozlišení a displejů s extrémně vysokým DPI nebo automatická geolokace snímků.

Zoner Photo Studio 18 má certifikaci pro Windows 10 a je v prodeji za cenu 1 499 Kč, rodinné rozšíření licence pořídíte za 499 Kč. Uživatelé starších verzí mají nárok na cenové zvýhodnění, jehož ceny začínají na 799 Kč pro majitele verze 17. Krabicová verze za příplatek 349 Kč obsahuje příručku s praktickými radami na používání Zoner Photo Studia 18 a program na 8GB flash disku vhodném k dalšímu používání. Plná verze Zoner Photo Studia 18 je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud