Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer letos přinese do počítačů Amazon Alexa

redakce 18.01.2018

Do vybraných notebooků Acer Aspire, Spin, Switch a Swift, stejně jako do all-in-one počítačů Aspire přijde v prvním čtvrtletí 2018 Amazon Alexa.

Zpočátku bude k dispozici v USA prostřednictvím aktualizace Acer Care Center, zatímco širší podpora se očekává v polovině roku 2018. „Jsme potěšeni, že společnost Acer přinese Alexu uživatelům počítačů,“ řekl Steve Rabuchin, viceprezident Amazon Alexa. „Hands-free přístup k asistentce Alexa na počítačích může být pro uživatele užitečný k mnoha činnostem, jako je snadná interakce s chytrou domácností, získání zpráv nebo informací o počasí, nastavení časovače a další. To je velkým krokem k tomu, aby byla Alexa k dispozici všude tam, kde by ji mohli uživatelé potřebovat.“

Díky technologii Intel Smart Sound a integrovanému DSP procesoru (Digital Signal Processor), který byl navržen tak, aby zvládnul zvukové, hlasové a řečové interakce, budou mnohé z nejnovějších notebooků a stolních počítačů podporovat Amazon Alexa, rychle reagovat na hlasové příkazy a nabízet vysoce věrný zvuk bez ovlivnění výkonu systému.

„Počítač je zařízením, které přináší všechny multimediální zážitky,“ řekl Anand Srivatsa, generální ředitel divize Desktop, Channel a Systems společnosti Intel. „Po zavedení hlasových služeb, jako je Alexa, a technologie Intel Smart Sound předpokládáme, že bude počítač hrát ještě důležitější roli při maximalizaci vaší produktivity, zábavy a řízení inteligentního domu či kanceláře.“

S asistentkou Amazon Alexa mohou majitelé kompatibilních notebooků a stolních počítačů Acer získat více tím, že požádají Alexu, aby zkontrolovala jejich kalendář, vytvořila seznamy a odpověděla na otázky; bavte se tím, že požádáte Alexu, aby přehrála vaši oblíbenou hudbu, podcasty nebo audioknihy; a spravujte zařízení inteligentní domácnosti ovládáním světel, termostatů a domácích spotřebičů pomocí hlasových příkazů na Alexu.

Notebooky, jako jsou Switch 7 Black Edition a Spin 5 s technologií Acer Purified.Voice a čtyřmi digitálními mikrofony podporují rozpoznávání hlasu na dálku až do vzdálenosti 2,74 m, zatímco u jiných s duálními mikrofony budou uživatelé moci aktivovat Alexu ze vzdálenosti 0,91 m. Všechny podporované konvertibilní notebooky a notebooky 2 v 1 jsou dodávány s dopředu směřujícími reproduktory a poskytují tak dokonalý zvukový zážitek.

S Amazon Alexa bude spolupracovat i nový 4K UHD projektor Acer V6820M/i

Vedle monitoru vzduchu Acer Air Monitor, který již s asistentkou Alexa spolupracuje, budou nové 4K UHD projektory V6820M a V6820i prvními svého druhu s podporou Amazon Alexa. Nyní budou součástí chytré domácnosti a uživatelé mohou ovládat projektor po aktivaci dovedností Acer Projector Smart Home tím, že se na zařízení, jako je Echo nebo kompatibilní počítač Acer dají Alexe příkazy: „Alexa, turn on the projector“, „Alexa, select HDMI as the projector source“, nebo „Alexa, change projector display mode to bright“.

Díky bezdrátovému projektoru Acer V6820M/i si mohou filmoví fanatici vychutnat kino doma s intenzivním ostrým obrazem o úhlopříčce 120" a s rozlišením 4K UHD (3840 x 2160 px). Projektor V6820M/i je kompatibilní se signály HDR a Rec. 2020, podporuje standard Rec. 709 pro přesnost barev jako v kině a je vybaven portem HDMI 3D pro 3D domácí kino. Projektor zajišťuje, aby byl obraz dokonalé plynulý i v rychle se měnících scénách, a to díky systému interpolace rámců Acer AcuMotion, který vypočítá a vygeneruje mezilehlé rámce a vkládá je do stávajících snímků pro dosažení zcela plynulého pohybu. Projektor V6820M/i může pracovat i s extrémně nízkou úrovní hluku 19 dBA (tichý režim), takže při přehrávání uslyšíte i ten nejtišší šepot.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud