Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aktualizujte si Javu - poslední update pro verzi 7!

redakce 21.04.2015

Oracle upozornil na vydaný balík oprav pro Javu verze 7, který záplatuje 14 nebezpečných chyb. Neváhejte a aktualizujte!

Podle Tiobe indexu je v současnosti Java druhý nejpopulárnější programovací jazyk. Jeho klíčovou výhodou je přenositelnost, takže je především využívána pro programy, které musí fungovat na různých platformách. Zároveň také java patří mezi nejzranitelnější a nejvíce využívané „díry“ do počítače. To potvrdil nový update pro Java Runtime Environment a Java Development Kit, který opravuje celou řadu zranitelností.

Důležité ale je, že 14 z nich umožňující spustit vzdáleně kód na počítači, a to bez nutnosti jakékoliv autentizace. I Oracle tedy doporučuje co nejrychlejší aktualizaci. Ve zveřejněném shrnutí také upozorňuje, že jde o poslední veřejně vydaný bezpečnostní update pro Javu verze 7. Nově už bude pomocí aktualizací podporovat pouze aktuální verzi 8.

2015-05-java-nahled

Další podrobnosti najdete na adrese http://www.net-security.org/secworld.php?… a zde si můžete zkontrolovat, zda je vaše Java aktuální: https://java.com/…nstalled.jsp?…


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud