Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Amazon žaluje podvodné recenzenty

redakce 25.10.2015

Podvodné recenze ztěžují život nakupujícím a snižují důvěryhodnost prodejců. Není proto žádným překvapením, že Amazonu došla trpělivost a rozhodl se s nimi zatočit.

Nakupování na internetu má určitá specifika, mezi které patří i fakt, že si člověk zboží nemůže prohlédnout a proto poměrně často spoléhá i na hodnocení ostatních lidí, kteří si daný výrobek zakoupili. Toho jsou si vědomi prodejci a proto se někteří z nich snaží o vytvoření co nejlepšího dojmu, často i podvodem. Obzvláště je v tomto případě oblíbená síť Fiverr, která nabízí služby „za 5 dolarů“ a na které lze narazit na velké množství lidí, přímo nabízející vytváření falešných recenzí.

Tato situace je obecně známá a většina webových prodejců ji tiše toleruje nebo dělá že neexistuje. Jak se ale zdá, situace se může změnit lepšímu – Amazonu totiž došla trpělivost a obžaloval 1114 lidí, kteří na jeho webu podvodné recenze zadávali. Podle vyjádření Amazonu totiž poškozují důvěryhodnost jejich obchodu a tím i přímo značku Amazonu. Jak se tato kauza vyvine a zda se Amazonu podaří podvodné recenze alespoň zčásti omezit vás pochopitelně budeme informovat. Další podrobnosti najdete na webu Naked Security

https://nakedsecurity.sophos.com/2015/10/19/amazon-sues-over-1000-people-for-posting-fake-reviews/


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud