Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Aplikace, které vám ulehčí nejen byznys, ale i váš život

redakce 09.01.2018

Nevím, proč má spousta čtenářů Chipu spojený svět technologií s ošklivými mužskými (autor článku si může dovolit to napsat, ráno se při holení viděl v zrcadle), když třeba praktické využití těch správných aplikací dokážou popsat hezké ženy. A to je i dnešní případ.

Aplikace pomáhají Sandře Gligić, která stojí v čele digitální agentury Taste, nejen v byznysu, ale i v jejím životě. Má několik osvědčených pomocníků, kteří jí pomáhají zvládat tzv. líné dny, ponořit se do práce a být maximálně efektivní. „Nemám totiž ráda pocit, že jsem celý den dělala vše, a přitom vlastně neudělám nic,“ dodává s úsměvem Sandra. Co vy na to, pánové? Co si konečně ve svém životě a v práci udělat pořádek?

Tady máte několik nápadů, které i vám dokážou zpříjemnit život.

snooze1 Snoozování (uspání, odložení) emailů

„Prázdný inbox dokáže navodit až karmický stav. Jsou ale maily, které prostě daný den vyřídit nemůžu, protože například na něco čekám,“ konstatuje Sandra. Použijte proto Snooz, který pomůže si mail nechat zobrazit až v určitý den, kdy ho můžete skutečně vyřídit a nemusíte nad ním – tím, že ho máte stále na očích – pořád přemýšlet.

 

 

 Správce hesel (LastPass)

lastpass „Ať už k práci nebo v osobní životě používám velké množství služeb, do kterých potřebuji login a heslo. Nejdu cestou, kdy bych měla všude heslo ve tvaru ‚Sandra123 ‘, ale používám aplikaci, která si pamatuje všechny moje přihlašovací údaje do všech služeb a aplikací a já si pak jednoduše jen vyberu, kam chci přihlásit jedním kliknutím,“ radí dále sympatická šéfová agentury. Stejně tak se tato aplikace za ni stará o to, že má všechna hesla v bezpečí a na jednom místě.

Spotify playlisty

„Playlisty na Spotify pro každou příležitost jsou pro mě nutností. Pro hlubokou práci, běhání nebo pro odpočinek. U věcí, kdy se potřebuju soustředit ještě na další věc, než je hudba, oceňuju svoje předem nachystané playlisty známých skladeb, které už mě nevytrhávají z práce, ale plní svoji roli příjemného podkresu,“ konstatuje Sandra.

Noisli

noisli-ios-app-card „Další nástroj pro hlubokou soustředěnou práci. „Například když píšu článek, jde mi do uší zvuk deště a šumění lesa, s občasným zapraskáním ohně. Noisly je webová stránka, na které se velmi jednoduše naklikám, jaké zvuky chci poslouchat a jak výrazné mají být. Můžu si zvolit i přednastavený mix pro relax nebo naopak pro produktivitu. Zvuky neruší, neupoutávají moji pozornost a dovolí mým myšlenkám proudit. Zároveň mi ale vytváří příjemnou clonu od běžných ruchů. Zajímavý je třeba zvuk kavárny, pro lidi, kteří jsou na práci v kavárně závislí a chtějí si pocit, že v jedné sedí navodit i doma nebo v kanceláři,“ radí Sandra Gligić.

StayFocused

stay-focused-d „Milé rozšíření do Google Chrome, které hlídá, abych nebrouzdala po internetu na stránkách, které si předem zakážu. Mívám dny, kdy se mi těžko soustředí a pak se velmi jednoduše nechám vytrhnout i malým nápadem, že se třeba podívám, jaké bude počasí o víkendu, nebo jestli už se mi na event, který pořádáme v Sunu, přihlásilo dost lidí v události na Facebooku,“ to je další tip od Sandry Gligić. „Pro tyto okamžiky je vynikající StayFocused, který zařídí, že se v danou chvíli na vybrané stránky prostě nepodívám. Začátek je obtížný, ale čas přináší ovoce. Navíc je to šikovný pomocník proti prokrastinačnímu ‚sjíždění Facebooku‘ a dalších sociálních sítí, což je hrozba naší doby.“


Quality time

qualitytime-screenshot-2 Quality time je zase zajímavá aplikace pro smartphone. „Mobil používám denně, a to dokonce velkou část dne. Sama sobě někdy nalhávám, že vše, co na mobilu dělám, je k něčemu, a že sociální sítě mi vezmou maximálně pár minut denně. Tato aplikace mi umožní si uvědomit, kolik času to bylo doopravdy a nelhat sama sobě. Můžu pak pracovat třeba na tom, že se soustředím na to, abych některé neproduktivní věci dlouhodobě omezovala, až je nebudu používat vůbec,“ je poslední dnešní rada sympatické Sandry Gligić.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud