Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asistovaná realita pro podniky

Pavel Trousil 29.11.2018

Toshiba nabízí minipočítač a brýle pro asistovanou realitu, což je řešení vhodné například pro vzdálené konzultace pracovního problému. Partnerství se společností Ubimax rozšiřuje možnosti využití v logistice, výrobě, údržbě i v dalších odvětvích.

Asistovaná realita přinese podle Toshiby do průmyslových odvětví zjednodušení pracovních postupů, snadnou možnost vzdálené konzultace a pomoci při zachování volných rukou a také usnadnění procesů v logistice, výrobě a dalších odvětvích.

Servisní technik pracující v terénu nebo v podniku může například s využitím asistované reality konzultovat problém se vzdáleným odborníkem, který vidí stejnou scénu jako daný pracovník. Asistent poskytne na základě zjištěného stavu rady a promítne do zorného pole technika schémata, pracovní postupy a další informace potřebné k vyřešení problému. Pomocí brýlí je také možné skenovat čárové a QR kódy, nebo rozpoznat text pomocí OCR.

toshiba-dynaedge-lifestyle-maintenance-nahled

Toshiba pro tyto účely nabízí malý minipočítač dynaEdge DE 100, který běží na Windows 10 a který se dá ovládat bez klávesnice a také speciální monokulární brýle AR 100, které uživateli zprostředkují obraz a také pomocí kamery obraz zachytí a zprostředkují ho vzdálenému pracovníkovi. Ten pak má přehled o tom, co uživatel brýlí AR100 přesně vidí. Do brýlí mu pak může poslat například manuál, instruktážní video, plánek a podobně.

toshiba-dynaedge-lifestyle-logistics-nahled

Asistovaná realita je na rozdíl od virtuální, nebo rozšířené reality zaměřena pouze na skutečný svět a přináší možnosti vzdálené pomoci a usnadnění procesů. Praktické využití bude nacházet v podnikovém prostředí. Jak už sám název napovídá, základní princip asistované reality je „asistence“. Využití asistované reality v mobilním pracovním prostředí umožní v blízké době rozšíření očekávaného mobilního datového připojení 5G. Očekává se, že jeho nástup bude znamenat další rozvoj počtu mobilních pracovníků a zvýšení množství IoT zařízení připojovaných k podnikovým sítím.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud