Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Automat Coca-Cola vydá pití a nabídne Wi-Fi zdarma

redakce 13.07.2017

Několik desítek automatů s nápoji společnosti Coca-Cola začalo na veřejných místech v Praze nabízet vedle plechovek či lahví také Wi-Fi připojení k internetu zdarma.

Společnost Coca-Cola HBC na projektu spolupracuje s firmou Miia, která v ČR provozuje rozsáhlou síť Wi-Fi hotspotů. K internetu je možné se připojit jednorázově přes běžný formulář nebo prostřednictvím aplikace Miia pro Android i iOS.

„Naše automaty jsou velmi často na veřejných místech, kde se lidé dosud nemohli k internetu běžně připojit – například v kulturních institucích, zdravotnických zařízeních nebo sportovních areálech. Přístup k internetu se dnes přitom stává základní potřebou. Instalováním Wi-Fi zdarma kolem našich automatů jsme spojili příjemné s užitečným,“ říká manažer Jiří Mazura, který ve společnosti Coca-Cola HBC vede oddělení automatů v ČR a na Slovensku.

Wi-Fi hotspoty Coca-Cola vytvořené ve spolupráci s firmou Miia splňují všechny bezpečnostní požadavky na připojení k Wi-Fi podle zákona o elektronických komunikacích i podle příslušných předpisů EU a jejich používání je tak zcela bezpečné. Uživatelé se tak nemusejí obávat, že by při využití služby mohli přijít o osobní údaje či jiná důležitá data.

Už první instalace hotspotů v automatech Coca-Cola před čtyřmi měsíci ukázaly, že o službu bude zájem. Přístup je velmi jednoduchý – po zvolení sítě Miia se objeví běžný hotspotový formulář. Ještě jednodušší to je pro ty, kdo mají v chytrém telefonu aplikaci Miia, která připojení automatizuje. Současně vedle připojení nabízí také zajímavé nabídky a informace o kulturním dění v okolí.

Nové Wi-Fi automaty Coca-Cola označené červenou linkou a nápisem „free Wi-Fi“ lidé zatím najdou na zhruba čtyřech desítkách míst v Praze.

„Vybírali jsme místa, kde dosud nebyl volný přístup k internetu vyřešen jiným jednoduchým způsobem a pro místní návštěvníky tak naše služba má přínos,“ dodává Mazura. Příkladem jsou zdravotnická zařízení Porodnice Podolí, Nemocnice na Bulovce, ČVUT Poliklinika nebo Poliklinika Prosek, sportovní centra Hamer Sport, Plavecký stadion v Podolí, Aqua Centrum Barrandov nebo Sokolovna v Nuslích a také kulturní střediska – Národní muzeum nebo kulturní domy Ládví a Krakov.

Společnost Coca-Cola HBC plánuje do budoucna projekt rozšířit na další místa i do dalších měst, a nabídnout tak lidem více internetu zdarma na veřejných místech.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud