Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Automobily Smart a iPhone

redakce 22.07.2010

Poslouchejte hudbu, telefonujte a najděte cíl své cesty, chytrá aplikace od Smartu pro iPhone to vše stylově zvládá a jízda po městě nikdy nebyla snazší a příjemnější!

Smart je první automobilová značka, která vyvinula svoji vlastní aplikaci pro iPhone. Tento oblíbený mobil v kombinaci s dokovací stanicí od smartu představuje multimediálního pomocníka na cesty, navrženého pro smart funkcemi i designem. Aplikace nabízí vše nezbytné pro pohodlné řízení vozu: hands-free systém pro telefonní hovory, široký výběr vaší oblíbené hudby, internetové rádio a chytrý navigační systém se speciálním smart ovládáním. Navíc zde najdete mimo jiné funkci Car Finder, která vás spolehlivě dovede na místo, kde jste zaparkovali své auto.

Smart sada pro iPhone je také určena vozům smart fortwo na elektrický pohon. Uživateli ukazuje momentální stav nabití baterie vozu, vzdálenost, kterou auto ještě ujede, nejbližší stanice, kde lze baterii dobít, a vzdálenost k nim. Pokud je smart fortwo na elekrický pohon zapojen do zásuvky, aplikace ukáže, jak dlouho potrvá, než se baterie zcela dobije, a udá i přesný čas dobití.

Samozřejmostí je snadné a pohodlné ovládání pomocí velkých ovládacích tlačítek. Cesty po městě se díky dokonalému týmu v podobě vozu smart a iPhonu stanou ještě snazší a zábavnější. Smart aplikace pro iPhone je ve světovém měřítku první aplikací tohoto typu, kterou vyvinula automobilová značka. Kombinuje všechny funkce potřebné při jízdě v jediné aplikaci.

Aplikace


Média: Prostřednictvím této aplikace se můžete těšit z celé své soukromé sbírky hudby. Díky integrované funkci webového rádia můžete kdykoli poslouchat rozhlasové stanice a podcasty. ID funkce pro nahrávky písní umožňuje získávat online informace o titulech a interpretech, které rádio nebo webový rozhlas právě hrají.

Mobil: Jakmile iPhone vložíte do stojánku, automaticky je dostupný hands-free systém a všechny důležité funkce potřebné k telefonování. Keypad, kontakty, oblíbené položky, seznamy hovorů, vše je zde přehledně uspořádáno pro jednoduché a snadné použití.

Mapa: Základní verze aplikace ukazuje pozici vozu na mapě dané oblasti („Follow-me maps“) a umožňuje najít informace jak pomocí on-board databáze, tak off-board pomocí vyhledavače Microsoft „Bing“. Třešničkou na dortu je upgrade navigace, který povyšuje iPhone na plnohodnotný navigační systém nabízející mapy Evropy nebo USA a umožňující použít navigaci, aniž je řidič online. Aplikace vás navíc bude informovat o aktuální dopravní situaci.

Asistent: Pokud iPhone sundáte ze stojánku a vezmete ho s sebou třeba na celodenní nákupy, pomocí funkce Car Finder můžete automaticky zjistit, kde jste své auto zaparkovali, a jak se k němu nejrychleji dostat. V případě komplikací můžete pomocí GPS funkce iPhonu udat svoji polohu horké asistenční lince smartu.

K dostání od letošního léta

Nový typ chytrého řízení se sadou od smartu pro iPhone si můžete vyzkoušet od června 2010. Stojánek iPhonu pro smart bude k dostání u dealerů smartu za 240 euro. Smart aplikace pro iPhone si můžete stáhnout z App Store za jednotnou cenu 9,99 euro za základní verzi a 9,99 dolaru v USA. Upgrade navigace včetně nejnovějších map stojí 49,99 euro nebo dolarů ročně a bude k dispozici v druhém pololetí roku 2010.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme