Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bezpečnostní aplikace pro systém Android

redakce 09.07.2010

Obliba chytrých telefonů neustále vzrůstá a proto Norton vyvíjí bezpečnostní aplikaci (Norton Smartphone Security) pro telefony s operačním systémem Android.

Poslední novinkou je uvolnění betaverze Norton Smartphone Security pro telefony s operačním systémem Android 2.x. Tuto aplikaci lze stáhnout přímo z Android Marketu a poskytuje uživatelům možnost zařízení vzdáleně uzamknout, vypnout nebo vymazat pomocí textové zprávy tak, aby bylo zařízení v případě ztráty nebo ukradení chráněno proti zlodějům, kteří by jej chtěli používat nebo se dostat k citlivým informacím.

Mobilní telefony jsou stále častěji přímo propojeny se sociálními sítěmi a pracovními e-maily a obsahují tak řadu osobních informací. Počítačoví zločinci potom mohou snadno ukradnout identitu nebo získané informace využít pro další útoky a získat informace například o bankovních účtech. Norton Smartphone Security chrání uživatele také před škodlivým kódem a je možné nastavit blokování nežádoucích telefonátů a textových zpráv. Aplikace nabízí i zablokování telefonu na jednu SIM kartu, takže nemůže být použit s žádnou jinou.

Více informací o Norton Smartphone Security naleznete na stránce http://www.symantec.com/norton/smartphone-security-android.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud