Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji a vysokým rozlišením

Pavel Trousil 06.12.2017

VRHero 5K Plus jsou nové brýle pro virtuální realitu společnosti VRgineers. Disponují OLED displejem s vysokým rozlišením 5K.

Brýle umožní například zobrazení budoucí podoby produktu ve virtuální realitě do nejmenších detailů, a to včetně práce s vlastnostmi použitých materiálů, pilotům testovat realistické virtuální prostředí kokpitu letadla, nebo architektům ladit návrhy budoucí podoby staveb do posledních detailů. VRHero 5K Plus jsou vytvořeny na platformě VRHero 5K, kterou už používají designéři v automobilovém průmyslu pro urychlení vývoje nových prototypů vozů.

Nové rychlé OLED displeje s vysokým rozlišením a hustotou pixelů používané ve VRHero 5K Plus přináší podle výrobce dynamičtější zážitek z virtuální reality se zachováním křišťálově čistého obrazu. Součástí vylepšení displeje je i snížení latence (rychlosti odezvy), rychlejší přepínání barev a lepší zobrazení černé barvy. Zatímco Super Retina 5,8" OLED displej nového iPhone X má rozlišení 2436 x 1125 bodů s 2,7 mpx při hustotě 458 ppi (pixelů na palec), brýle VRHero 5K Plus jdou ještě dále. Každý z obou OLED displejů (jeden pro každé oko), je 5,7" QuadHD displej s rozlišením 2560x1440 bodů, tj. 3,7 mpx pixelů. To je téměř dvojnásobek oproti HDTV.

Na straně uživatelského komfortu jsou brýle VRHero 5K Plus vybaveny zdokonaleným a pohodlnějším ovládáním a novým ergonomickým popruhem na hlavu, který umožňuje snadné nasazování a sundávání jak pro dlouhodobou práci, tak pro použití v showroomech či na prodejních plochách.

Brýle VRHero 5K Plus se v těchto dnech dodávají na základě předběžných objednávek stávajícím zákazníkům společnosti VRgineers, nové objednávky pak budou vyřizovány v 1. čtvrtletí roku 2018. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud