Menu
Časopis Chip

SafeDNS 2 Home

SafeDNS 2 Home

SafeDNS 2 Home | Foto: CHIP

SafeDNS přesměruje internetovou komunikaci počítače a umožní ji kontrolovat. Správce může řídit přístup k jednotlivým webům i celým skupinám stránek. Plná verze - Chip 01/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete kontrolovat nebo omezit internetové aktivity svých dětí nebo zaměstnanců? Se SafeDNS se snadno vyhnete nežádanému obsahu nebo nepříjemným webům.

Řešení SafeDNS se skládá z klientské aplikace instalované v počítači a webového administračního rozhraní, kde lze spravovat uživatelské profily, na základě kterých je řízen přístup k internetu a filtrován obsah webových stránek. Profily lze přiřadit uživatelským účtům ve Windows a dostat tak pod kontrolu aktivity konkrétních uživatelů na internetu. Kromě kompletního zákazu přístupu na web podle časového harmonogramu lze nastavit celé skupiny zakázaných stránek (podle obsahových kategorií jako násilí, erotika, sociální sítě atd.), nebo vytvořit seznam zakázaných (či naopak povolených) webových adres. SafeDNS obsahuje i statistiky přístupu, ve kterých jsou zaznamenány i pokusy uživatelů o přístup k zakázaným webům. Filtrování internetové komunikace funguje dobře i pro odstranění obtěžující reklamy na webových stránkách.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Roční plná verze v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí Home včetně updatu.  Licence je určena pro jeden nekomerční počítač nebo router a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Základem použití služby SafeDNS je vytvoření a úprava profilů nastavení pro různé skupiny uživatelů. K základnímu profilu »Default« lze vytvořit dva další a přiřadit je různým uživatelským účtům ve Windows. Následně můžete spravovat celé skupiny zakázaných webů nebo jednotlivé (ne)povolené stránky. V základním nastavení klientské aplikace se párují profily s uživatelskými účty, aktivuje se ochrana nastavení filtru administrátorským heslem a především je zde možné aktivovat službu SafeDNS pro různé typy internetového připojení. Filtrování webu pak může být aktivováno třeba jen pro Wi-Fi a nikoli pro připojení přes LAN. Veškerá nastavení profilů i blokování webů lze provádět i prostřednictvím webového rozhraní. Tímto způsobem je možné měnit nastavení pro všechny počítače s instalovaným klientem SafeDNS, přičemž změny se projeví během několika minut. Ve webovém rozhraní jsou k dispozici i statistiky navštívených a blokovaných webů.

Nastavení filtrování webu prostřednictvím služby SafeDNS se provádí prostřednictvím webového rozhraní, dostupného na adrese www.safedns.com/cabinet, kde se přihlásíte prostřednictvím uživatelského účtu, vytvořeného během úvodní registrace. Nebo lze nastavení udělat přímo v počítači - po otevření hlavního okna aplikace SafeDNS Agent a zadání administrátorského hesla (opět stejné heslo, vytvořené při registraci). Statistiky lze sledovat jen prostřednictvím webového rozhraní. Přesměrování internetového provozu lze nastavit i přímo na routeru, pak není třeba řešit instalaci klientů SafeDNS do jednotlivých počítačů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2016.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení