Menu
Časopis Chip

Výměna dat bez internetu

Výměna dat bez internetu

Výměna dat bez internetu | Foto: CHIP

Přímé spojení mezi smartphony, tablety a dalšími mobilními zařízeními zvyšuje přenosovou rychlost. Je ale potřeba myslet i na bezpečnost.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

V současné době je ale pro datové spojení například mezi tabletem a smartphonem nezbytný Wi-Fi router. Rozhraní Bluetooth je totiž v praxi dost pomalé a operace navázání spojení zdržuje. To je překážka pro infotainment aplikace, jako jsou například muzejní průvodci nebo nákupní rádci. Několik společností, mezi nimi například i Apple se svou technologií iBeacon, chce zásadně změnit způsob komunikace. Také další nové technologie jako Nearby od Googlu nebo Wi-Fi Aware spoléhají na přímé spojení mezi jednotlivými koncovými zařízeními, jako jsou počítače, smartphony, nebo tablety. Výhodou takového systému je vynechání vyhledávání přístupových bodů a otravných přihlašovacích procedur.

transferjet-nahled

V Chipu 1/2016 vám představíme technologie, které různé firmy vyvíjení pro komunikaci zařízení na krátkou vzdálenost. Dozvíte se, jaké mají výhody a nevýhody technologie Apple iBeacon, Google Neadby, Aware a Direct od Wi-Fi Alliance, nebo TransferJet od Toshiby.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení