Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Optimalizace domácí Wi-Fi

Optimalizace domácí Wi-Fi

Nejjednodušší cestou, jak rozšířit dosah signálu domácí bezdrátové sítě, je použití Wi-Fi opakovače.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Signál Wi-Fi se šíří vaším bytem či domem podobně jako světlo. Jeho síla přitom exponenciálně klesá se vzdáleností a jeho vlny utlumuje průchod zdmi a dalšími překážkami. Čím je signál Wi-Fi slabší, tím obtížněji jej mohou bezdrátová zařízení odlišovat od šumu na pozadí a různých typů rušení. Výsledkem je zvýšení chybovosti přenosu dat, na kterou síťové prvky reagují zmenšením předávaných datových paketů a jejich opakovaným zasíláním. To vše vede k výraznému snížení rychlosti přenosu dat, výpadkům spojení a nakonec i úplné nemožnosti připojit se k bezdrátové síti.

Pokud se právě takové problémy týkají i bezdrátové sítě ve vašem bytě či domě, je nejjednodušší cestou ke spokojenému používání Wi-Fi nasazení Wi-Fi opakovače, umístěného mezi vaším Wi-Fi routerem a místem, kam jeho výkon nedosáhne. Opakovač pak bude přijímat Wi-Fi signál z routeru, posílí jej a pošle dál. A to samé platí i naopak – Wi-Fi opakovač posílí i signál od koncových zařízení, směřující k Wi-Fi routeru.

Wi-Fi opakovače se zapojují přímo do elektrické zásuvky, mají různou velikost a jejich cena začíná už od několika stokorun. V nejjednodušších případech je prostě jen stisknutím jediného tlačítka na opakovači a routeru navzájem spárujete a pak si hned můžete začít užívat lepšího dosahu a vyšší kvality Wi-Fi sítě. My vám poradíme, jaké opakovače jsou vhodné pro různé možnosti nasazení a také jak je správně umístit a nastavit. Také jsme otestovali výkon a vyzkoušeli ovládání dvanácti různých Wi-Fi opakovačů.

V lednovém Chipu vám ukážeme, jak dosáhnout optimálního pokrytí Wi-Fi, a představíme vám nejlepší modely opakovačů na trhu.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨