Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Brána do říše středu

Brána do říše středu

Skupina Alibaba dobývá svět. Čínský internetový obr je často srovnáván s Amazonem. Přitom tato společnost nabízí mnohem více.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

High-tech za pár centů, vyhledávač vesmíru levné elektroniky z Šen-čenu, nevyčíslitelná říše zboží, technologický bazar snů. Pokud poprvé nakupujete na Alibaba.com, budete možná ohromeni. Tak to tedy vypadá, když se dá skutečně koupit vše, co by kdokoliv mohl použít pro cokoliv, od malého šroubováku až po obrovskou průmyslovou továrnu.

Není divu, že Alibaba je často označován jako čínský Amazon. Toto srovnání ale silně pokulhává: nejen že obě společnosti prosazují velmi odlišné obchodní modely, ony i jiným způsobem pracují, počínaje oběma tak odlišnými zakladateli, Jackem Ma a Jeffem Bezosem. Navíc technologický přístup praktikovaný skupinou Alibaba reprezentuje také silnou, živou, po moderním životě šílící Čínu – a představuje alternativu k monotónnímu Silicon Valley. Je dobré pochopit tyto rozdíly, a to nejen proto, že Alibaba zvyšuje svoje úsilí prosadit se na evropském trhu.

Co byste měli o společnosti Alibaba vědět? To se dozvíte v novém Chipu 02/2018, který je v prodeji od 24. ledna.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨