Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Kompletní přeměření

Kompletní přeměření

Čínský podnikatel chce pomocí umělé inteligence sledovat tělesné funkce zdravých lidí a umět tak odhalovat nemoci již v zárodku.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nejrůznější zařízení mají sbírat data od milionů osob, analyzovat je a poté účastníkům sdělit výsledky. Informace mají zahrnovat údaje o DNA, data z nositelné elektroniky typu Fitbit, informace o srdeční činnosti nebo o spánku. Navíc také informace z krevních testů, kvůli kontrole různých proteinů a enzymů. Tyto hodnoty by měly ukázat, v jakém stavu je srdce, nebo by mohly signalizovat rané znaky vznikající rakoviny. Cílem je především kontinuální dohled nad zdravím. Ještě předtím, než by u pacienta došlo k rozvoji nemoci, obdržel by návrhy, jak zlepšit svoji výživu nebo životosprávu. Jestli bude mít tato vize šanci na uskutečnění, záleží mimo jiné na tom, zda bude DNA sekvenování stále levnější a zda bude možné zaznamenat tisíce biologických látek a procesů v těle.

Řada společností chce v těchto datech hledat smysluplné souvislosti. Kdyby se vývoj odehrával podle tohoto schématu, medicína budoucnosti by již nereagovala až následně na vznikající nemoc, ale snažila by se udržet lidi zdravé, a to za zlomek nákladů.

Chcete vědět víc? Zkuste nový Chip 02/2018. V prodeji od 24. ledna.

jun-wang

Čínský podnikatel Jun Wang chce pomocí umělé inteligence vyhodnocovat co největší objem dat a umět tak efektivně předcházet nemocem.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨