Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

OLED versus QLED: vyhrává černá

OLED versus QLED: vyhrává černá

Nejlepší TV obraz dnes slibují technologie QLED a OLED. Rozhodli jsme se provést vizuální srovnávací test.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jak v případě OLED, tak i u QLED technologie slibují výrobci revoluční podívanou s fantastickými barvami a neuvěřitelným dynamickým kontrastem. Rozhodli jsme se vyzkoušet, která z nich je doopravdy lepší.

Součástí našeho hodnocení kvality obrazu televizorů jsou v rámci našich pravidelných testů kromě přístrojově naměřených parametrů jednotlivých televizorů také hodnocení odborných redaktorů a techniků s rozsáhlými zkušenostmi z testování a s odbornými znalostmi. Ještě důležitější je ale odpověď na otázku, jaký dojem udělá obraz z OLED, respektive QLED panelů na běžné uživatele, kteří si pak tyto televizory koupí. Jaké výhody nabízí obě technologie běžným uživatelům, které spíše než technické detaily zajímá produkovaný obraz?

Abychom našli odpovědi na výše zmíněné otázky, sezvali jsme do naší testovací laboratoře 48 nezkušených testerů z řad běžných uživatelů. Pustili jsme jim řadu testovacích scén a nechali jsme jim dostatek času na to, aby se podrobně seznámili s různými kvalitami a výhodami obou systémů. Při testu jsme použili konfiguraci dvou OLED a QLED televizorů, postavených vedle sebe. Podrobné výsledky tohoto nevšedního srovnávacího testu najdete v Chipu 2/2018.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨