Menu
Časopis Chip

Mobilní sítě s kvalitou

Mobilní sítě s kvalitou

Mobilní sítě s kvalitou | foto: Chip

Kdo je nejlepším operátorem v České republice?

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 02/2021: Časopis Chip a jeho partnerská společnost NET CHECK poprvé rozsáhle otestovaly mobilní sítě v České republice. Za tímto účelem absolvovali měřicí technici našeho partnera s profesionálním vybavením několik tisíc kilometrů po celé České republice. Zároveň jsme mohli provést zajímavé ojedinělé srovnání s mobilními sítěmi v sousedním Německu, které jsme shodným způsobem testovali několik týdnů předtím.

Oba testy, v České republice i v Německu, se uskutečnily za výjimečných okolností. Epidemie koronaviru změnila soukromý i pracovní život všech občanů. Zatímco veřejný život se z velké části zastavil, mnoho pracovišť, pokud to okolnosti dovolovaly, se přesunulo do domácích kanceláří. To má také vliv na situaci v mobilních sítích. Ty ale většinou celkově obstály velmi dobře.

Náš verdikt o stavu českých mobilních sítí je založen na rozsáhlé testovací jízdě autem po celé republice. Technici najeli s měřicím vozidlem celkem 3 100 kilometrů, z toho 1 500 po dálnicích a okresních silnicích. Ve městech najeli 1 600 kilometrů. Projeli čtyři velká města, osm měst s 50 000 až 100 000 obyvateli a sedm malých měst. Ve třech největších městech, v Praze, Brně a Ostravě, chodili testeři také pěšky s měřicími systémy v batozích na zádech a jezdili veřejnou dopravou po dobu 27 hodin, aby zkoumali kvalitu sítí na letištích a nádražích, centrálních náměstích a v nákupních centrech.

Který operátor tedy nabízí nejkvalitnější volání a nejrychlejší a nejdostupnější datové služby? Pro mnohé bude výsledek testu možná překvapením. Více se dozvíte v únorovém Chipu. V prodeji už od 20. ledna.

Obsah: Všechna témata Chipu 02/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení