Menu
Časopis Chip

oMega Commander 2.3

oMega Commander 2.3

oMega Commander 2.3 | Foto: CHIP

Souborový manažer oMega Commander nabízí pro práci se soubory a složkami dva nezávislé panely a mnoho doplňkových funkcí. Plná verze - Chip 03/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nestačí vám funkce Průzkumníku souborů ve Windows a hledáte pokročilý manažer souborů? Pak je oMega Commander určen přesně pro vás.

 Ani ve Windows 10 jsme se nedočkali zásadního vývoje Průzkumníku souborů. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsou stále tolik populární programy, ve kterých lze pracovat s obsahem pevných disků a dalších paměťových médií v prostředí dvou nezávislých panelů a s využitím klávesových zkratek. Patří k nim i oMega Commander, program, který si bere to nejlepší ze světa dvoupanelových souborových manažerů i Průzkumníku. Je totiž vybaven jak dvěma nezávislými panely, tak i pásem karet s nabídkou funkcí. V prostředí aplikace oMega Commander lze volit mezi několika různými styly zobrazení obsahu disku, provádět základní operace se soubory a složkami, pracovat s komprimovanými archívy nebo třeba rozdělovat velké soubory na více částí pro jejich snadnější přenos po internetu. Aplikace oMega Commander vám ale pomůže také s rychlým přístupem k nejpoužívanějším souborům a programům.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu oMega Commander můžete po instalaci a registraci používat bez funkčního a časového omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu oMega Commander s možností použití v pěti počítačích je kolem 130 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V programu lze používat různé styly zobrazení a na pásu karet najdete všechny potřebné funkce na práci se soubory a složkami. V rámci jednoho panelu lze pracovat s více samostatnými záložkami a třeba si také nejčastěji používané složky označit jako oblíbené. S výchozími funkcemi na pásu karet se určitě nemusíte spokojit Sami si můžete vytvářet nové karty, pojmenovat si je a myší na ně přetáhnout zástupce nejčastěji používaných programů a složek. Díky tomu oMega Commander nahradí nejen Průzkumník souborů ale třeba také nabídku Start ve Windows. Kromě nabídky »Quick Settings« se základními nastaveními je v programu k dispozici i nabídka »Settings« s kompletní sadou předvoleb. Otevřete ji z menu vyvolaného kliknutím na tlačítko s ikonou domečku vlevo nahoře a najdete zde třeba nastavení interního editoru souborů, funkcí na operace se soubory a složkami nebo vyhledávače.

Při prvním spuštění programu oMega Commander se zobrazí průvodce základním nastavením, kde si zvolíte například barevné schéma uživatelského rozhraní aplikace, velikost písma, zobrazování skrytých a systémových souborů a složek, styl zobrazení pásu karet (optimální volbou je »Standard tabs«) a pak také zobrazení dvou hlavních panelů na práci s obsahem disků. K nastavením souborového manažeru oMega Commander se můžete samozřejmě kdykoli vrátit. Použijte k tomu tlačítko »Quick Settings« v levé horní části okna programu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2017.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení