Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

HyperCam 4

HyperCam 4

Program HyperCam slouží k pořizování ozvučeného videozáznamu z pracovní plochy Windows i oken jednotlivých aplikací v různých formátech. Plná verze - Chip 04/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chtěli byste si nahrát pořad z internetového archívu České televize, nebo třeba vytvořit videonávod pro práci s nějakým programem? Použijte HyperCam.

V programu HyperCam lze nahrávat dění na celé pracovní ploše, v okně zvolené aplikace, nebo v přesně ohraničené oblasti. Zvuková stopa nahrávky může pocházet z aplikace, mikrofonu či jakéhokoli dalšího zvukového vstupu počítače. Uživatel si může detailně nastavit kódování obrazové i zvukové stopy nahrávky, výstupní formát i jeho kvalitu. Pro další úpravy pořízených nahrávek je přímo v programu HyperCam připraven jednoduchý videoeditor, kde lze záznam stříhat a upravovat jeho zvukovou stopu. Kromě exportu videa do některého ze standardních formátů lze záznam rovnou nahrát na YouTube či do Dropboxu. Dostatečné rozlišení, snímková frekvence i nastavení kvality výstupu předurčují HyperCam i k pořizování záznamů videa přehrávaného v okně internetového prohlížeče, které nelze uložit do počítače jiným způsobem – například pořadů z archivu iVysílání České televize.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Roční plná verze programu (která končí 31. května 2017) v ceně 1 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory.

Pro záznam videa přehrávaného v okně internetového prohlížeče stačí v programu HyperCam použít předvolbu »Region« a následně označit oblast videopřehrávače. Ve výchozím nastavení je zvolena předvolba »System Audio«, která nahraje zvuk aplikace. Nahrávání lze ovládat tlačítky na hlavním panelu Windows nebo klávesovými zkratkami. V možnostech nastavení lze zvolit kodek a určit kvalitu kódování obrazové i zvukové složky videa, vybrat zvukový vstup k záznamu a třeba si i nastavit vlastní klávesové zkratky pro ovládání programu HyperCam během záznamu. Tlačítkem »Defaults« můžete vrátit všechna nastavení do výchozího stavu.

Ovládání aplikace HyperCam je naprosto triviální – stačí jen zvolit oblast záznamu a kliknout na červené tlačítko »Record«. Ovládací prvky se pak automaticky přenesou do hlavního panelu Windows, kde můžete nahrání pozastavit nebo ukončit. Mimo to slouží k ovládání záznamu i nastavitelné klávesové zkratky. V nastavení lze také určit, že má výřez obrazovky označený pro záznam sledovat kurzor myši nebo si nastavit zvuk kliknutí tlačítek myši a (ne)zobrazování jejího kurzoru.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2016.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení