Menu
Časopis Chip

Chytrý dům bez špionů

Chytrý dům bez špionů

Chytrý dům bez špionů | Foto: CHIP

Chytré reproduktory, Smart TV nebo dálkově ovládaná světla jsou užitečné, ale současně mohou zásadně narušovat naše soukromí

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zařízení chytré domácnosti se nemohou obejít bez neustálého přínosu dat. Amazon Alexa stejně jako Google Home pracují jen se zapnutými mikrofony a zaznamenané povely nahrávají na cloudové servery, kde jsou analyzovány a na jejich základě jsou prováděny příslušné akce. Systémy využívající umělou inteligenci pak mohou pracovat pouze za předpokladu, že mohou svoje schopnosti trénovat na velkém množství dříve získaných a zpracovaných pokynů. Aby mohli poskytovatelé svoje služby dále vylepšovat, potřebují k tomu i pokračující přítok dat, které zároveň často využívají k marketingovým účelům nebo přímo prodávají dalším firmám. Data získaná od uživatelů ale také mohou skončit v rukách hackerů nebo se vinou poskytovatele služeb mohou ocitnout i na veřejnosti.

Právě z těchto důvodů se musíme mít na pozoru, když chceme v našich domácnostech používat různé chytré reproduktory a inteligentní asistenční systémy. Měli byste se zajímat, které hlasové příkazy mohou tato zařízení zaznamenávat, kde jsou umístěna a jaké firmy za nimi vlastně stojí. S bezpečným používáním zařízení chytré domácnosti vám poradíme v dubnovém Chipu.

2(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení