Menu
Časopis Chip

Drony pro začátečníky

Drony pro začátečníky

Drony pro začátečníky | Foto: Holy stone

Při létání s dronem si můžete užít spoustu zábavy, ale najde se i praktické použití této „hračky“. Jak navíc ukazuje náš test, není to tak drahá zábava.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 04/2021: Drony, nebo spíše dálkově ovládané multikoptéry, jsou v kurzu. Bezpilotní letadla vybavená nejméně čtyřmi vrtulemi, pro které se vžil nesprávný termín dron, jsou relativně snadno ovladatelná, mohou stát ve vzduchu, vzlétnout a přistát téměř kdekoli. Kromě toho obvykle disponují kamerkou, takže pomocí nich můžete pořídit atraktivní záběry. Oblasti jejich nasazení a využití mohou být různorodé.

Možnosti multikoptéry přirozeně rostou s její cenou. Amatérský pilot, který si chce dron spíše vyzkoušet, však samozřejmě nechce utratit několik desítek tisíc korun za profesionální zařízení. Naštěstí to také není nutné, protože existují modely v cenovém rozpětí do 4 000 Kč, se kterými si také užijete zábavu a které jsou pro příležitostné nasazení zcela dostačující. Vyzkoušeli jsme šest cenově dostupných modelů a podrobně prozkoumali, co nabízejí.

Obsah: Všechna témata Chipu 04/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení