Menu
Časopis Chip

Nástrahy práce z domova

Nástrahy práce z domova

Nástrahy práce z domova | Foto: Getty images

Zaměstnanci firem jsou většinou chráněni před kybernetickými útoky. Po přemístění na home office se ale situace mění. Jaké jsou nejlepší nástroje a strategie pro ochranu zaměstnanců pracujících v domácnosti?

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 04/2021: Koronavirus otřásl pracovním světem, ale i světem zločinu - kybernetičtí útočníci hledají nové „oblasti podnikání“ a více zaměřili se i na uživatele pracující z domova. Útoky na domácí kanceláře jsou pro kybernetické zločince obzvláště slibné: Podle průzkumu ESETu pracuje v normální době doma jen kolem 13 procent zaměstnanců, zatímco v době koronavirové krize v dubnu roku 2020 to bylo už 41 procent.

A téměř 70 procent pracovníků přešlo na práci na dálku ve velmi krátké době. Pokud jde o bezpečnost IT, zaškolení a podobně, bylo vše často šito velmi horkou jehlou, takže i některé vážné bezpečnostní mezery zůstaly nezajištěné. Ti, kdo pracují z domova, ale samozřejmě nejsou vydáni digitálním zločincům na milost a nemilost. Kromě strategie zálohovánímůže každý uživatel domácí kanceláře pro zajištění své digitální ochrany udělat opravdu hodně, jak vám v našem článku ukážeme.

Obsah: Všechna témata Chipu 04/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení