Menu
Časopis Chip

Všechna data na všech zařízeních

Všechna data na všech zařízeních

Všechna data na všech zařízeních | GettyImages

Pomocí praktického nástroje Syncthing lze pohodlně a automaticky v reálném čase synchronizovat soubory napříč všemi vašimi zařízeními. 

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 04/2022:  Nástroj Syncthing, který je k dispozici jako open-source, využívá účinné a bezpečné techniky ze světa sdílení souborů k synchronizaci složek mezi více počítači, která probíhá v reálném čase. Skutečným tahákem Syncthingu ale je, že své soukromé soubory kvůli jejich synchronizaci nemusíte svěřovat žádnému poskytovateli cloudových služeb. A tak můžete například zkopírovat fotografie pořízené smartphonem do domácího počítače a současně vytvořit jejich zálohu na pevném disku připojeném k minipočítači Raspberry Pi. Nebo můžete tento minipočítač použít jako centrální záložní úložiště ve vaší domácí síti pro data celé rodiny.

Po úvodním nastavení vykonává Syncthing svou práci tiše a spolehlivě. Přenos dat probíhá vždy se zabezpečením end-to-end šifrováním a každé zařízení integrované do sítě Syncthingu se musí identifikovat silným kryptografickým kódem, jinak nelze navázat spojení. To vše přispívá k vysoké úrovni zabezpečení vašich soukromých dat.

Jak nástroj Syncthing nastavit a jak s ním pracovat vám prozradíme v Chipu 04/2022, který je v prodeji od 23. března.

Obsah: Všechna témata Chipu 04/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení