Menu
Časopis Chip

Umělá inteligence a multitasking

Umělá inteligence a multitasking

Umělá inteligence a multitasking | obr.: Getty Images

Google a jeho Pathways zvládají paralelní zpracování.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 05/2020: V chytrých domovech stejně jako v Průmyslu 4.0 dnes vykonává své služby pouze takzvaná slabá umělá inteligence. Tyto stroje dobře zvládají jednotlivé úkoly nebo i jejich části. Statistické metody, rozpoznávání vzorů a spousta tréninku s co nejlépe strukturovanými daty přivádějí slabou umělou inteligenci k ohromující špičkové výkonnosti – ale pouze v jejích specializovaných oblastech. Naproti tomu silná umělá inteligence by se chovala podobně inteligentně jako člověk a nacházela by rozumná řešení mnoha problémů z různých oblastí, i když k tomu nebyla speciálně vyškolena. Taková umělá inteligence by potřebovala zvládnout odlišné chápání dat, aby byla schopna je interpretovat víceúrovňově a rozvíjet schopnosti přenosu.

Google jako přední světový vývojář umělé inteligence už nějakou dobu intenzivně zkoumá způsoby, jak dosáhnout širší inteligence strojů. Pracuje na architektuře nazvané Pathways, která by měla umět ovládat multitasking: umožní naučit jeden jediný model tisíce nebo miliony věcí.

Co vše zahrnuje nový model od Googlu a jaký bude mít vliv na vývoj systémů umělé inteligence? To vše se dočtete v květnovém Chipu, který je v prodeji od 27. 4.

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení