Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Pusťte ho k vodě!

Pusťte ho k vodě!

Existuje mnoho alternativ, které jsou lepší než Facebook.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Kvůli skandálům se snížila důvěra uživatelů ve Facebook, jako nejméně důvěryhodnou společnost z hlediska zacházení s osobními daty ji na konci roku 2018 uvádělo 40 % dotazovaných. Přesto se na tuto sociální síť ve světě přihlásí alespoň jednou měsíčně zhruba 2,3 miliardy uživatelů. Pokud bychom brali v potaz i další služby vlastněné Facebookem (Instagram, Messenger a WhatsApp), je toto číslo dokonce 2,7 miliardy.

Existuje mnoho sítí, které zacházejí s daty opatrněji nebo mají lepší vlastnosti. O některých alternativách vám v tomto článku povíme a ukážeme i v čem jsou lepší. Ukazuje se, že nalezení jiné vhodné sítě není velký problém. Obtížnější je ale být připraven ji skutečně změnit. Přesvědčujeme sami sebe, že na Facebooku musíme být, protože v něm jsou všechny kontakty – a tak každý uživatel raději na této platformě zůstává. Je zřejmé, že lidé přemýšlejí o alternativách pouze tehdy, když už to dál opravdu nejde.

Záleží vám na vašich datech? Nebojíte se změn nebo alespoň chcete znát všechny možnosti? Přečtěte si nový Chip 6/19. V prodeji od 22. května.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení