Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Zásobníky energie

Zásobníky energie

Zásobníky elektřiny ukazují úžasnou lidskou vynalézavost.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 06/2020: Přechod na obnovitelné energie znamená dvojí výzvu zejména pro energetické sítě: zajistit konstantní výkon i přes kolísání při výrobě elektřiny pomocí větrných turbín a solárních elektráren a současně také zvládnout rostoucí nároky na sítě, které musí navíc poskytovat energii pro výrobu tepla a e-mobilitu. Kdo však zaručí bezpečnost dodávek a stabilitu systému, když kvůli plánovanému odstavování uhelných a v některých zemích také jaderných elektráren již tyto „spolehlivé“ zdroje nebudou schopné pokrýt základní zatížení?

Skladování elektřiny je považováno za klíčovou technologii pro energetický přechod. Dočasné oddělení výroby a spotřeby elektřiny uvolňuje sítě a umožňuje konečně široké nasazení fotovoltaiky a větrné energie. Spolu s dalšími možnostmi zvýšení flexibility, jako jsou inteligentní spotřebitelé a elektrárny řízené spotřebou, jsou proto energetické zásobníky důležitými stavebními kameny pro příští generaci energetických sítí, které musí být pružnější a všestrannější než dnes.

Pojďte se s námi podívat na současné koncepty skladování elektřiny, na už fungující systémy i vize budoucnosti. Je to zajímavé čtení a najdete ho v červnovém Chipu, který je v prodeji od 20. května.

daimler-batteriespeicher-p-nahled

Akumulátorové elektrárny složené z vysloužilých autobaterií by mohly starým akumulátorům přinést druhý život v podobě stacionárních zásobníků energie.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení