Menu
Časopis Chip

Nejlepší tablety pro rok 2021

Nejlepší tablety pro rok 2021

Nejlepší tablety pro rok 2021 | Zdroj: Apple

Ačkoliv to tak chvíli vypadalo, tablety zdaleka nejsou mrtvé, jen je už vyrábí méně firem a jsou celkově dražší. Otestovali jsme 17 současných modelů včetně nejnovějších iPadů.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 07/2021: Nejhorší éru mají tablety za sebou. Kdysi tak oblíbené mobilní doplňky měly jeden čas namále. Z jedné strany je o zákazníky připravovaly stále se zvětšující chytré telefony, ze strany druhé je ohrožovaly notebooky s otočným nebo oddělitelným displejem. Majitelé starších tabletů navíc nepospíchali s nákupem nového modelu tak často, protože přehrávat videa a prohlížet internetové stránky jde pohodlně i s několik generací starým operačním systémem.

Výhody klasických tabletů ale stále přetrvávají. Tablety jsou lehké, malé a přenosné přístroje, které si s sebou snadno vezmeme na výlet nebo se s nimi uvelebíme na pohovce. Díky většímu displeji je sledování multimediálního obsahu příjemnější než na telefonu a s přídavnou klávesnicí nebo perem téměř plně nahradí notebook.

Přestože se trh s tablety konsolidoval a řada společností je prakticky přestala vyrábět, najde se na trhu stále několik značek, které tradiční tablety neustále zdokonalují. Tomuto trhu i našim dlouhodobým srovnávacím tabulkám tradičně vévodí tablety od společnosti Apple, ale i ve světě Androidu jsou k sehnání srovnatelná zařízení. Do naší testovací laboratoře jsme tentokrát pozvali tablety s operačními systémy iOS 13,3+, iPadOS 14.0+ a Android 10. 

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení