Odhalujte fake news rychle a bezpečně.
Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání
Chip 08/2020: Internet je nejen od globální koronavirové krize plný falešných zpráv, cílených, zavádějících a někdy i zneužívajících konspirační teorie. Chip ukáže nejdůležitější kroky a nástroje, které vám pomohou nesednout na lep falešným zprávám.
Jak ale běžný uživatel ve skutečnosti odliší na internetu pravdu od falešné informace? Ostražití uživatelé médií si mohou zkontrolovat pravdivost zpráv a obrázků sami. Tzv. fact-checking už se zdaleka netýká jen zkušených novinářů, provádět by ho měli i pečliví uživatelé internetu. Kromě některých triků a fint existují také užitečné webové stránky a on-line nástroje.
Chip poradí, jak postupovat: ověřit autora, jeho účet na sociálních sítích a historii publikování. Falešné zprávy jsou často velmi monotematické a také vytvářejí senzacechtivé, strhující texty. Napovědět mohou i použité obrázky. A kromě toho existuje celá řada on-line nápověd, kde uživatelé mají přístup k rešerším, které již provedli jiní. Zdroje a techniky fact-checkingu vám poradíme v srpnovém Chipu. V prodeji je od 22. července.
Obsah: Všechna témata Chipu 08/2020
Tento a další zajímavé články můžete číst hned
Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru
Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu Už mám zakoupeno
Dokážete vyluštit tento hlavolam? Na internetu se…

Optický klam, který oklame váš mozek: internetem…

Uživatele WhatsAppu ohrožuje nový typ podvodu:…

Útěk Facebooku do metaverza

Únik dat z online služby: údaje o 114 milionech…
