Menu
Časopis Chip

AI v kuchyni

AI v kuchyni

AI v kuchyni | obr.: DaVinci Inc.

Robotičtí kuchaři v akci

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 08/2022: Nahradí technika lidské kuchaře? To je otázka, na kterou se snaží odpovědět inovativní firmy vyvíjející kuchyňské roboty. Sledovat robotického kuchaře při práci je neobyčejný zážitek, podobný jako pozorovat dirigenta orchestru. Stroj při vaření používá inteligentní multitaskingový systém: zatímco jednu dávku těstovin se všemi přísadami vloží do hrnce, v druhém již peče zeleninu a současně vhazuje další porci špaget do vroucí vody.

Znamená ale nasazení takových robotických kuchařů v praxi skutečně významnou výhodu? Pro firmy věnující se vývoji na tomto poli, je odpověď jasná: ano, a to především z ekonomických důvodů. Roboti nebývají nemocní a nebojují za zvýšení mezd, takže ve srovnání s lidskými kuchaři je jejich provoz levnější. Mimochodem, nejdražší součástí těchto systémů je překvapivě robotická ruka. Podaří-li se její vývoj zlevnit, bude možné cenu těchto strojů významně stlačita a přiblížit ji širší skupině potenciálních uživatelů.

Chcete vědět víc o tom, zda nám budou brzy jídla připravovat roboti? Přečtete si článek v srpnovém Chipu, který je v prodeji od 27. 7.

Obsah: Všechna témata Chipu 08/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení