Menu
Časopis Chip

Test 26 pracovních monitorů

Test 26 pracovních monitorů

Test 26 pracovních monitorů | GettyImages

Hledáte nový monitor do pracovny? Podrobně jsme pro vás otestovali 26 modelů, které zrychlí a zpříjemní práci.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 08/2022: Doby, kdy jste museli osm hodin denně hledět do malé šedé obrazovky, jsou naštěstí definitivně pryč. Dnešní pracovní monitory nabízejí vynikající displeje, dobré funkce a především velmi příjemné rozměry. 27palcová a větší úhlopříčka není specialitou, ale standardem, tak proč byste se měli spokojit s menším pracovním prostorem? Koneckonců, čím větší obrazovkou bude váš monitor disponovat, o to efektivněji a rychleji budete pracovat, protože budete moci mít více otevřených oken najednou. Nové displeje jsou také příjemnější pro oči.

V závislosti na vašich prostorových a finančních podmínkách přicházejí v úvahu různé velikosti a formáty monitorů. Před nákupem byste si měli ujasnit, s jakým rozlišením chcete pracovat a jaké požadavky na displej kladete. V neposlední řadě se musíte řádně informovat o konektorech, ergonomii a dalších doplňcích.

Abychom vám poskytli dobrý základ pro rozhodování o koupi co nejlepšího displeje, otestovali jsme pro vás celkem 26 profesionálních kancelářských monitorů. Nejmenší úhlopříčka, kterou dnes můžeme doporučit, je 27 palců, tedy asi 68,5 cm. 27palcové monitory jsou již výrazně větší než běžné 22- nebo 24palcové modely, které se ještě donedávna nacházely v naprosté většině kanceláří. Zvětšila se však nejen plocha displeje, ale také rozlišení. Dokonce i mezi těmito „malými“ monitory lze již najít některá s UHD rozlišením (3 840 x 2 160 pixelů), ostatní pracují s rovněž vyšším než standardním rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů (WQHD). Náš nejlevnější přístroj a cenový tip se spokojí s klasickým rozlišením Full HD, ale s výborným obrazem stojí méně než 5 000 Kč.

Obsah: Všechna témata Chipu 08/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení