Menu
Časopis Chip

Digitální fotoaparát jako webkamera

Digitální fotoaparát jako webkamera

Digitální fotoaparát jako webkamera | Obr: redakce

Pokud nemáte v počítači webkamerku nebo je nekvalitní, můžete jako webovou kameru použít svůj digitální fotoaparát. Využijete tak jeho vynikající obrazové vlastnosti i některé efekty.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 09/2021: Videokonference se v poslední době velice rozšířily a kamerka je při nich nepostradatelná. Většina stolních počítačů, nebo spíše monitorů k nim, ji však vestavěnou nemá a ty integrované do víka notebooků zase často nepatří k těm nejlepším. Na druhou stranu, dobrých externích webových kamer je v současné době málo, a proto jsou také drahé. Digitální fotoaparát, byť třeba jen starší model, se ale určitě najde v nejedné domácnosti. A často ho lze použít právě jako webovou kameru. Získáte díky němi prvotřídní kvalitu obrazu a profesionální vzhled videí

Pro mnoho modelů digitálních fotoaparátů je k dispozici speciální webcam software, který z nich webovou kameru udělá. Vše, co kromě tohoto softwaru budete potřebovat, je USB kabel. Pro starší modely fotoaparátů, které většinou se softwarem nejsou kompatibilní, pak budete potřebovat ještě další hardware, například kartu pro zachytávání videa. Vše vám vysvělíme v zářiovém vydání Chipu.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení