Menu
Časopis Chip

Facebook to zkouší se zpravodajstvím

Facebook to zkouší se zpravodajstvím

Facebook to zkouší se zpravodajstvím | obr.: Getty Images

Sociální síť chce svým členům přinést více redakčního obsahu.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 09/2021: Facebook začal se svou službou Facebook News v USA už v roce 2019. Po delší odmlce teď v krátkém sledu následují další dvě (velké) země: Velká Británie v lednu 2021 a v květnu 2021 Německo. Oficiálně je cílem této iniciativy „poskytovat kvalitnější žurnalistiku a zároveň nabízet vydavatelům více možností zpeněžení“. Za tímto účelem spolupracuje s vydavateli, kteří za poskytování odkazů inkasují poplatky. Takže jde (opět) o vydělávání peněz.

Sdíleným redakčním obsahem mohou, ale nemusí být příspěvky vytvořené speciálně pro Facebook News. Buď se používají odkazy na obsah, který již jednotlivé mediální domy šíří prostřednictvím svých profilů na Facebooku, je však ale možné odkazovat i na články, které ještě nebyly na platformě zveřejněny.

Jak bude tato služba úspěšná? A rozšíří ji Facebook v dohledné době i do dalších zemí včetně České republiky? A vydělají na tom vydavatelé a skuteční tvůrci redakčního obsahu? Na tyto otázky najdete odpovědi v zářijovém vydání Chipu. V prodeji od 25. srpna.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení