Menu
Časopis Chip

Neomezené úložiště

Neomezené úložiště

Neomezené úložiště | GettyImages

Jak efektivně využívat cloudové služby? Jak si zřídit domácí síťové úložiště? A jak získat co nejvíce kapacity pro vaše data?

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 09/2021:  Úložný prostor je stále nedostatkovým zbožím. I pevné disky s kapacitou v řádu TB narážejí na své limity kvůli datově náročným operačním systémům, desítkám instalovaných programů a gigantickým instalacím her. Kromě toho jsou tu knihovny médií, jako jsou digitální fotografie, hudba v bezeztrátových formátech a samozřejmě i videa ve Full HD a stále častěji i 4K rozlišení. Proto se jako vhodná alternativa jeví ukládání alespoň části souborů do cloudu. Velcí poskytovatelé umějí za dostupné měsíční nebo roční předplatné nabídnout obrovskou kapacitu ve svém datovém centru, a navíc můžete často čerpat i desítky GB diskového prostoru v cloudu zdarma nebo jako součást předplatného dalšího softwaru. Dalšími výhodami cloudu jsou možnost přístupu k datům odkudkoli a z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu, snadné sdílení obsahu s dalšími osobami a také možnost společné práce s dokumenty uloženými v cloudu.

Pokud ale potřebujete pro svá data ještě větší prostor nebo máte špatné připojení k internetu, můžete si vlastní datové centrum nakonfigurovat i ve vaší domácí síti. Předkonfigurované síťové disky označované jako NAS servery (Network Attached Storage) lze velmi rychle uvést do provozu a podle kapacity disků, jakou si zvolíte, můžete mít na ukládání dat ze všech vašich domácích zařízení k dispozici i desítky TB.

O nejlepších cloudových úložištích a dalších možnostech ukládání velkých objemů dat se dočtete v zářijovém vydání Chipu. V prodeji od 25. srpna.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení