Menu
Časopis Chip

Pískoviště pro software

Pískoviště pro software

Pískoviště pro software | ilustrace: Sentavio/Getty Images

Virtuální počítač nebo sandbox vám umožní zcela bez rizika otestovat neznámé programy nebo třeba prověřit podezřelé soubory

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 10/2020:  Stačí jen nechtěně kliknout na tlačítko či odkaz na podezřelé webové stránce a do vašeho počítače může být stažen malware – ať už prostřednictvím Cross-Site scriptingu, nebo útoku typu Drive-by download. Anebo si třeba zkusíte instalovat nějaký software z neznámého zdroje, který, jak se později ukáže, obsahuje dobře skrytý škodlivý kód, který zašifruje obsah vašeho počítače a bude požadovat výkupné za opětovné zpřístupnění vašich dat.

Chybami se každý učí a cesta pokusů a omylů samozřejmě patří i do světa počítačů. Horší je, když vás nějaký pokus a omyl stojí nejen spoustu práce s následnou nápravou počítače do původního stavu, ale třeba také cenné soubory, či snad dokonce peníze. Přitom je celkem snadné se problémům vyhnout a zároveň si otestovat vše, co vás láká. Stačí jen provádět pokusy s webovými stránkami a softwarem v izolovaném prostředí, odděleném od vašeho operačního systému. Může přitom jít o jednodušší softwarový sandbox, nebo plně vybavený operační systém ve virtuálním stroji. S oběma způsoby bezpečného testování softwaru vás seznámíme v říjnovém Chipu, který jde do prodeje od 23. září.

Obsah: Všechna témata Chipu 10/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení