Menu
Časopis Chip

Vše o hraní v cloudu

Vše o hraní v cloudu

Vše o hraní v cloudu | obr: Getty images

Místo drahého herního počítače dnes potřebujete jen počítač s rychlým připojením a správného poskytovatele cloudových her. A můžete si zahrát ty nejnovější herní tituly přes internet.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 10/2021: Jak všem názorně ukázal Netflix, i obsah ve vysokém rozlišení lze přes internet přenášet ve špičkové kvalitě. Nyní tedy stejnou cestou přichází streamování počítačových her. A přináší to mnoho výhod. Například nemusíte každých pár let vyměňovat, nebo alespoň upgradovat herní počítač. Výkon nemusíte mít doma – nachází se ve vzdáleném datovém centru. Tam hry běží na specializovaném hardwaru a poskytovatelé služeb k vám prostřednictvím internetu přenášejí jen obraz a zvuk.

O zákazníky se mezitím uchází hned několik poskytovatelů cloudového hraní. Tím je zajištěno, že ceny zůstávají poměrně nízké a jsou mnohem nižší, než kolik byste jinak zaplatili za špičkový počítač obměňovaný co několik let. Většina poskytovatelů navíc již některé hry zahrnuje do ceny měsíčního předplatného, takže je již není nutné kupovat zvlášť. Na stránkách Chipu 10/2021 představujeme výhody a nevýhody nové technologie, hardwarové požadavky a nejdůležitější poskytovatele.

Obsah: Všechna témata Chipu 10/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení