Menu
Časopis Chip

Digitální knihovna v kapse

Digitální knihovna v kapse

Digitální knihovna v kapse | foto: tolino

Vyzkoušeli jsme 15 čteček elektronických knih a podívali se na jejich silné a slabší stránky. Poradíme vám i s jejich používáním.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 11/2020: Čtečky elektronických knih jsou pro knihomoly na cestách skutečným požehnáním, ale stejně dobře je můžeme používat i doma. Do malého a lehkého čtecího zařízení se vejde víc knih než vlastní běžná městská knihovna a díky úspornému displeji s elektronickým inkoustem vydrží pracovat na jedno nabití i několik týdnů. Všechny moderní čtečky navíc disponují podsvíceným displejem, který usnadňuje večerní čtení. Podrobně jsme otestovali 15 čteček s různými úhlopříčkami displeje a vyzkoušeli jejich rychlost i výdrž na baterii.

V minulosti byl trochu problém legálně sehnat elektronické verze knih, které právě v papírové verzi dorazily na pulty knihkupectví, ale dnes již většina beletrie vychází současně (nebo jen s krátkým zpožděním) i v podobě elektronické. Podíl elektronických knih neustále roste, avšak stále dosahuje přibližně deseti procent, v některých případech (zvláště u literatury oblíbené u mladé generace, jako jsou například sci-fi nebo fantasy tituly) až pětadvaceti procent. Elektronické knihy jsou ale z legálních zdrojů k dispozici i zdarma a můžete si je dokonce půjčit ve vybraných veřejných knihovnách. Poradíme vám také s efektivní a jednoduchou správou knihovny a převáděním titulů do různých formátů.

Obsah: Všechna témata Chipu 11/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení