Menu
Časopis Chip

Už jste byli hacknuti?

Už jste byli hacknuti?

Už jste byli hacknuti? | Foto: Getty images

Hackeři v posledních letech ukradli už miliardy datových záznamů a některé z nich nabízejí k prodeji. Jsou mezi nimi i vaše data? Odpověď na tuto otázku poskytuje pět nástrojů pro kontrolu úniků.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 11/2021: Nespočet lidí na celém světě se stalo obětí jedné, nebo dokonce několika krádeží dat – často aniž by o tom sami věděli. Čím více účtů na internetu máte, tím větší je riziko, že se stanete obětí hackerského útoku. Téměř každý uživatel má také účet u finančních služeb, jako je vlastní banka, Paypal nebo Revolut. Mnoho lidí je také zaregistrováno v online fórech na nejrůznější témata. Proto rychle ztrácejí o všech účtech přehled a ještě rychleji se stávají obětí hackerského útoku.

V ukázkových případech v Chipu 11 jsme shromáždili tři nejzajímavější úniky dat z poslední doby, z nichž každý měl miliony obětí. Jste si jisti, že v uniklých datech nejsou i ta vaše? Na tuto otázku nikdo nedokáže odpovědět se stoprocentní jistotou. Existuje však několik takzvaných „ověřovačů úniku“, pomocí kterých si můžete zkontrolovat, zda se vás problém týká. Článek v Chipu představuje nejlepší z těchto bezplatných služeb a popisuje jejich fungování. Najdete zde také tipy, jak bezpečně používat nástroje pro kontrolu úniku dat, a vhodná opatření, která je třeba přijmout, pokud se vaše e-mailová adresa objeví v databázi ukradených dat. Dále vám poradíme, jak chránit svou identitu na internetu, a ukážeme vám, jak chránit hesla před jejich zneužitím.

Obsah: Všechna témata Chipu 11/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení