Menu
Časopis Chip

AlterCam 3.9

AlterCam 3.9

AlterCam 3.9 | Foto: CHIP

Aplikace AlterCam upravuje obraz webkamery efekty, grafickými objekty, rámečky a pozadími. To vše naprosto plynule v reálném čase. Plná verze - Chip 12/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Používáte často webkameru, například pro videohovory s přáteli? Pak by vás mohla zajímat možnost, jak její obraz i zvuk zásadně upravit.

Program AlterCam se hodí jak pro zábavu, kdy umožňuje změnu obrazu v reálném čase pomocí vtipných šablon, tak i v zaměstnání, kdy zvládne nahrávat videohovory nebo zachytávat statické snímky podle nastavení. Program detekuje webkameru počítače a dokáže v reálném čase upravovat její obraz i zvuku – který odesíláte po internetu například během hovoru přes Skype, nebo ukládáte do nového videosouboru. Použití aplikace AlterCam je velmi intuitivní, stačí jen z bohaté nabídky zvolit efekty, které chcete použít, přičemž můžete libovolně kombinovat hned několik efektů současně. Kromě nabídky »Effects« jsou k dispozici i grafické prvky (»Overlays«), včetně možnosti vkládat text a obrázky, různé pozadí a rámečky (»Background«) i další funkce, označené jako »Tricks«. Zajímavá je zde například možnost deformace obrazu ve stylu zakřivených zrcadel (»Curved Mirror«) s předvolbami i manuálním nastavením. AlterCam upravuje i zvuk, příslušné funkce a předvolby jsou k dispozici na kartě »Audio«. Pro použití upraveného zvuku v jiných aplikacích je třeba doinstalovat virtuální ovladač (»Install Driver«).

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 750 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program AlterCam automaticky detekuje instalovanou a připojenou IP kameru a po spuštění zobrazí její záběr. Rovnou se můžete pustit do úprav obrazu s pomocí desítek efektů v panelu na pravé straně. Efekty můžete neomezeně kombinovat a do obrazu doplnit pozadí či různé grafické prvky. Pro záznam videa z kamery slouží funkce »Capture«, ale než ji použijete, věnujte čas nastavení. Otevřete nabídku »Options« a přejděte na kartu »Video Capture«. Pak můžete zvolit záznam se zvukem, použitý kodek pro kompresi videa, cílovou složku i klávesovou zkratku pro ovládání záznamu. Na kartě »General« lze zvolit rozlišení obrazu a především se zbavit obřího loga, které AlterCam do záznamu ve výchozím nastavení vkládá. Stačí jen zrušit označení předvolby »Show logo«. Volba »Take shot by timer« přidá sedmisekundový časovač, než funkce »Snapshot« po kliknutí na stejnojmenné tlačítko pořídí snímek z kamery.

Program AlterCam nijak nenahrazuje ovladač webkamery integrované v notebooku nebo připojené k počítači prostřednictvím USB rozhraní, kterou je třeba mít řádně instalovanou. Jinak ovšem AlterCam funguje transparentně, takže může své služby poskytovat i dalším aplikacím využívajícím webkameru. Například v aplikaci Skype stačí v nastavení zvolit kameru »AlterCam Camera (WDM)« a následně budou při přenosu videa aplikovány efekty z programu AlterCam.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2016.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení