Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

BlueStacks 4

BlueStacks 4

BlueStacks je emulátor operačního systému Android, který vám umožní používat i v počítači s Windows oblíbené aplikace a hry z Obchodu Play. Free verze - Chip 12/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chtěli byste ve svém počítači používat stejné aplikace a hrát ty samé hry, jako ve vašem smartphonu nebo tabletu? Umožní vám to emulátor Androidu.

Emulátor Androidu v podobě aplikace BlueStacks pracuje velmi podobně jako tablet nebo smartphone s tímto populárním operačním systémem. Omezená je jen nabídka nastavení operačního systému, přesto v ní najdete především možnost vložení účtu Google pro přístup k poště a do Obchodu Play nebo například předvolby zvuku a virtuální klávesnice. Po přihlášení k účtu Google je možné do BlueStacks instalovat aplikace a hry z Obchodu Play a používat je podobně jako ve smartphonu či tabletu. Rovněž lze instalovat aplikace v podobě APK balíčků. Ovládání zajistí klávesnice a myš, ale podporovány jsou i dotykové displeje. Ve své aktuální verzi přidává emulátor BlueStacks na výkonu a také zjednodušuje své uživatelské rozhraní. Pro hráče mobilních her pak může být zajímavá i možnost hrát současně z více uživatelských účtů a díky tomu třeba rychleji sbírat bonusy.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Free verze programu BlueStacks je k dispozici zdarma, včetně budoucích aktualizací.

Pro stahování aplikací z Obchodu Play je třeba se přihlásit k účtu Google. Stačí použít ikonu Google Play Store a pak se přihlásit k existujícímu účtu Google, nebo si založit nový. Jak si můžete všimnout, ovládací prvky emulátoru jsou popsány anglicky, ale emulovaný Android je v češtině. Přímo v emulátoru BlueStacks najdete rozsáhlý výběr androidových her a aplikací, které si můžete instalovat po přihlášení k Obchodu Play. Instalace aplikací probíhá úplně stejně jako přímo v tabletech a smartphonech s Androidem. BlueStacks podporuje i multitasking – jednotlivé aplikace zůstávají otevřené na samostatných panelech v okně emulátoru. Výkon emulátoru lze ovlivnit prostřednictvím nastavení v nabídce »Engine«, kde se ovládá přidělení virtuálních procesorových jader a kapacity operační paměti.

Emulátor BlueStacks slouží primárně pro testování vyvíjených aplikací pro Android, čemuž odpovídají i některé funkce a nástroje, připravené v panelu, zobrazovaném na pravé straně okna aplikace. Můžete zde například přepínat mezi zobrazení v režimu tabletu či smartphonu, testovat lokalizační funkci, zaznamenávat makra, pořizovat snímky a videozáznamy obrazovky, ovládat hlasitost nebo třeba vyvolávat ovládací prvky (klávesnice nebo herní ovladač).

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení