Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

O&O DiskImage 11 Pro

O&O DiskImage 11 Pro

O&O DiskImage 11 Pro | foto: archiv CHIP.cz

O&O DiskImage vytváří při zálohování kompletní obrazy pevného disku, včetně instalace Windows a všech aplikací, uživatelských účtů, nastavení i dat. Plná verze - Chip 09/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Obnova dat z kompletního obrazu disku vám ušetří spoustu času nejen v případě havárie pevného disku, ale také při výměně starého HDD za nový SSD.

Programu O&O DiskImage slouží k vytváření záloh kompletního obsahu pevných disků počítače – tedy nejen všech uživatelských dat, ale rovněž i instalace Windows a požívaných programů, ovladačů hardwaru, uživatelských účtů či nastavení. Podobnou funkci, nazývanou klonování, pak můžete použít i pro přenos kompletního obsahu počítače na nový, větší nebo rychlejší pevný disk. Výhodou programu je i přítomnost funkcí na zálohování jednotlivých souborů a složek. Zálohovací úkoly lze navíc nastavit i na pravidelné spouštění ve zvoleném intervalu. S takovou výbavou předčí O&O DiskImage většinu ostatních zálohovacích nástrojů a také standardní výbavu operačního systému Windows. V programu nechybí ani možnost vytvoření kopie systémového disku, který můžete spustit jako virtuální počítač, a bootovacího DVD nebo USB flash disku pro nouzové spuštění počítače a obnovu dat ze zálohy.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu O&O DiskImage 11 Professional můžete po instalaci a aktivaci používat bez časového a funkčního omezení. Pouze nemůžete provést nabízenou aktualizaci na nejnovější verzi O&O DiskImage 12 s cenou licence kolem 750 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Na kartě »Start« jsou k dispozici hlavní funkce programu O&O DiskImage. Přehled funkcí podle jejich účelu najdete pod tlačítkem »Application menu« vlevo nahoře. Použití zálohovacích i klonovacích funkcí aplikace O&O DiskImage je velmi snadné, vždy stačí jen zvolit zdrojový disk (diskový oddíl) a cíl pro umístění zálohy. Vytvoření obrazu disku nebo diskového oddílu znamená vygenerování jediného souboru s kompletním obsahem počítače. V detailním nastavení se můžete rozhodnout pro vyšší kompresi dat a jejich šifrování nebo nechat obraz disku převést na virtuální disk ve formátu VHD. Vedle kompletních záloh celého počítače vytváří O&O DiskImage také jednorázové nebo pravidelné zálohy jednotlivých souborů. Stačí jen zvolit soubory či složky k zálohování a například i nastavení filtru pro určité typy souborů. Také v tomto případě je možné nastavit kompresi i šifrování.

Úvodní nabídka programu O&O DiskImage obsahuje jen výběr z hlavních funkcí aplikace. Všechny další nástroje a funkce, společně s jejich podrobným nastavením, najdete na kartách »Drive operation«, »File operation« a »Tools«. Zálohy prováděné automaticky v nastavených intervalech se vytvářejí na kartě »Jobs & Reports«, kde najdete i protokoly o výsledcích zálohování. Nabídku předvoleb nastavení programu najdete pod tlačítkem s ozubenými koly vpravo nahoře.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení