Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Partition Assistant Pro

Partition Assistant Pro

AOMEI Partition Assistant je nástroj na kompletní správu pevných disků a diskových oddílů klasických HDD i SSD, včetně jejich kopírování a migrace. Plná verze - Chip 08/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Funkce vestavěné ve Windows zvládnou jen základní operace při instalaci nových disků. Pro pokročilou správu oddílů potřebujete speciální aplikaci.

Už dlouho patří AOMEI Partition Assistant ve verzi Professional mezi nejlépe vybavené aplikace na správu pevných disků a diskových oddílů. Můžete v něm vytvářet, spojovat, rozdělovat nebo měnit velikost diskových oddílů, vytvářet bootovací média nebo třeba kopírovat obsah celých diskových oddílů. Právě tato funkce se vám bude hodit při přenosu instalace Windows a všech ostatních dat z klasického HDD na nový SSD nebo pro vytváření kompletních záloh obsahu počítače. Užitečné jsou i funkce na záchranu dat a obnovu poškozených nebo ztracených diskových oddílů. V programu jsou podporovány všechny běžně používané souborové systémy, včetně linuxového EXT4, a diskové oddíly je mezi nimi možné i konvertovat. Pro úpravy systémového disku nebo obnovu dat z kopie oddílu je k dispozici prostředí Windows PE, ve kterém se pracuje podobně jako v klasických Windows. Přímo z programu si proto můžete vytvořit bootovací flash disk nebo vypálit CD/DVD a spouštět z něj program bez přítomnosti Windows nainstalovaných na počítači.

Chip DVD je vytvořen jako bootovací systém právě s tímto programem, takže stačí pouze vložit disk do mechaniky a spustit z něj počítač. Více se dozvíte v rozsáhlém článku v papírovém Chipu.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Roční plná verze programu v ceně 1 400 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

AOMEI Partition Assistant zobrazí v hlavním okně všechny dostupné disky a diskové oddíly a jakmile některý z nich zvolíte, vypíše se v levé části okna přehled všech dostupných funkcí. Kromě běžných operací s diskovými oddíly vám průvodci pomohou i s migrací operačního systému na nový disk nebo třeba vytvořením bootovacího disku. Většina funkcí programu AOMEI Partition Assistant je vybavena přehledným průvodcem, který pomůže s výběrem pevného disku či oddílu a nastavením požadované operace. Změny prováděné v systémovém oddílu pevného disku potřebují pro své dokončení restart počítače a provedou se před spuštěním Windows. Nabídka »Tools« v pravém horním rohu okna programu skrývá řadu užitečných nástrojů, které nutně nemusí souviset s běžnou správou diskových oddílů. Jde například o možnost vytvoření přenosné instalace Windows, vytváření přesných kopií pevných disků a oddílů nebo třeba záchranu dat z poškozeného či smazaného oddílu.

AOMEI Partition Assistant existuje hned v několika verzích, z nichž je pro pokročilé domácí uživatele nejvhodnější právě verze Professional. Freewarová varianta programu například neumí rozdělovat existující diskové oddíly, přesouvat mezi oddíly volné místo na disku nebo třeba převádět mezi sebou různé souborové systémy a spolehlivě mazat nebo naopak obnovovat obsah diskových oddílů. Serverová verze programu AOMEI Partition Assistant pak podporuje i serverové verze operačního systému Windows.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení