Menu
Časopis Chip

WidsMob Denoise

WidsMob Denoise

WidsMob Denoise | Krabice: koláž CHIPu

Jednoduchý nástroj WidsMob Denoise slouží pro snížení obrazového šumu u fotografií, což jsou nežádoucí viditelné vady snižující kvalitu obrazu vzniklé např. při fotografování za zhoršených světelných podmínek. Plná verze - Chip 01/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud zápasíte s nekvalitními fotografiemi, které pro vás mají cenu, můžete jejich šum potlačit s tímto specialistou.

Program WidsMob Denoise se specializuje na odstranění šumu ve fotografiích. Program si poradí s běžnými fotografickými formáty (JPG/JPEG, PNG a BMP) a nezáleží, zda jste fotku pořídili smartphonem, digitálním fotoaparátem nebo pomocí videokamery. Pomocí programu můžete obraz zbavit nežádoucích vad a vylepšit tak vzhled nejen v případě snímků krajinek, ale i u portrétních fotografií, snímků pohybujících se osob nebo naskenovaných starých obrázků. Zejména díky chytrým telefonům je dnes fotografování snadno dostupné téměř každému, ale právě snímky ze smartphonů často trpí různými neduhy jako je šum, filmové zrno, artefakty vzniklé kompresí JPEG a dalšími nedokonalostmi. Program proto nabízí tři nástrojové lišty pro korekci jasu (»Luminance«), odstínu a sytosti barev (»Chrominance«) a ostrosti (»Sharpness«). Prostřednictvím úpravy těchto tří parametrů získáte snímky se zvýrazněnými detaily, jasnými barvami a přirozenou texturou. U portrétních snímků je program díky pokročilému algoritmu schopen vylepšit vzhled pokožky a doslova „vyhladit“ tvář osoby na fotografii.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • macOS
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu pro čtenáře Chipu v ceně cca 300 Kč, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program nabízí dva režimy zobrazení upravovaného snímku: Samostatné zobrazení fotografie, kdy se úpravy vybraného parametru ihned promítnou do otevřeného snímku; anebo zobrazení fotografie ve dvou panelech, kdy je v levé části okna náhled originálu a v pravé části je náhled snímku po aplikaci změn vybraných parametrů. Program umožňuje i dávkové zpracování více fotografií najednou, což se může hodit pro rychlé vylepšení série snímků pořízených na stejném místě a čase. V tom případě se nastavené parametry aplikují na všechny snímky v jedné dávce. Společnost WidsMob nabízí řadu dalších šikovných aplikací a nástrojů pro správu a úpravy fotografií. Zmiňme alespoň šikovný nástroj na tvorbu panoramat a program FilmPack, který kromě jiného dokáže pomocí různých filtrů vytvořit dojem analogového snímku, pořízeném na klasickém kinofilmu.

Vylepšení snímků je pomocí programu opravdu snadnou záležitostí. Fotografie je možné optimalizovat buď jednotlivě, nebo v dávkách. V prvním případě upravujete parametry jasu, barevnosti a ostrosti pro jednotlivé snímky samostatně; v případě dávkového zpracování (batch) se nastavené parametry aplikují na všechny snímky v dávce. Program nabízí dva režimy zobrazení upravovaného snímku – zobrazení originální fotografie, kdy se prováděné úpravy vybraného parametru ihned promítnou do otevřeného snímku. Anebo zobrazení fotografie ve dvou panelech, kdy v levé části je náhled originálu a v pravé části je náhled snímku po aplikaci změn vybraných parametrů. V obou případech pak pro rychlý návrat, resp. zrušení všech provedených úprav nastavení jednotlivých parametrů, stačí kliknout na tlačítko »Restore« v pravé části hlavního okna.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení